شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1387/10/30 08:11:00
سرویس فرهنگی
ابلاغ سیاست‌‌های پیشرفت و عدالت (20)

اسماعیلی: رهبر انقلاب فرهنگ را با توجه به مظلومیتش در اولویت قرار داده‌اند

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: در اولویت قرار دادن بخش فرهنگی در سیاست‌های کلی برنامه پنجم نشان از اهمیت این بخش از دید مقام معظم رهبری است.

"ولی اسماعیلی" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت، در خصوص سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری در برنامه پنجم توسعه گفت: مقام معظم رهبری در سیاست‌های کلی برنامه پنجم توسعه بخش فرهنگی را باتوجه به مظلومیتش در جامعه در اولویت قرار داده است و این نشان می‌دهد که این بخش از نظر ایشان از اهمیت زیادی برخوردار است.

وی افزود: متاسفانه حوزه فرهنگ همچنان در مظلومیت قرار دارد و انتظارات مقام معظم رهبری مبنی بر بیرون رفت این حوزه از فقر و مظلومیت هنوز برآورده نشده است.

نماینده گرمی خاطرنشان کرد: باید به داد فرهنگ رسید زیرا بسترسازی توسعه اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و صنعتی و ...  منوط به توسعه فرهنگی می‌باشد و اگر نتوانیم در این حوزه موفق شویم در هیچ بخش دیگر نیز موفق نخواهیم شد.

وی در مورد زنده نگهداشتن اندیشه‌های سیاسی و دینی حضرت امام خمینی(ره) گفت: تبیین اندیشه‌های سیاسی و دینی حضرت امام باید در مقاطع تحصیلی مدارس و دانشگاه‌ها مورد توجه قرار گیرد.

اسماعیلی تصریح کرد: در حال حاضر اندیشه‌ها و مکتب‌هایی در دانشگاه‌ها تدریس می‌شوند که از لحاظ اصولی و مبنایی با مکتب اسلام مغایرت دارند در حالیکه تفکر و اندیشه‌های ناب حضرت امام خمینی (ره) باید خوراک فکری دانشجویان قرار گیرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet