هدر اصلی
1387/10/30 10:48:00
سرویس سیاسی
ابلاغ سیاست‌های پیشرفت و عدالت (23)

نجابت: ابلاغیه رهبر انقلاب، مدلی ایرانی - اسلامی برای توسعه است

"حسین نجابت" ترسیم مدل ایرانی - اسلامی توسعه را روح کلی حاکم بر ابلاغیه مقام معظم رهبری درباره سیاست‌های کلی برنامه پنجم دانست.

نماینده مردم تهران در گفتگو با خبرنگار خانه ملت گفت: فرمایشات رهبر انقلاب در این ابلاغیه اجزاء و عناصری دارد و همچنین دارای یک روح کلی است.

وی تصریح کرد: بنظر می‌رسد مقام معظم رهبری در ابلاغیه‌ای که در ارتباط با برنامه پنجم توسعه صادر کردند، تلاش دارند تا به یک برنامه‌ریزی مستقل و در عین حال جامع بپردازند که در دل آن یک مدل ایرانی- اسلامی طراحی شده است که این مدل باید مبنای کار مسئولین نظام در بخش‌های مختلف قرار گیرد.

نجابت افزود: طراحی و معرفی این مدل از آنجا اهمیت دارد که در شرایط کنونی ما شاهد شکست و ناکارآمدی مدل‌های سرمایه‌داری و لیبرالیستی در عرصه بین‌الملل هستیم.

نماینده تهران تاکید کرد: مقامات سیاستگذار و مجری باید از تمام ظرفیت‌های موجود در جهت رسیدن به اهداف لحاظ شده در فرمایشات رهبری بهره بگیرند و متناسب با نیازهای اجتماعی، اقتصادی و اندیشه دینی در حوزه کلان و فرد چنین مدلی را پیاده کنیم.

وی در پاسخ به این سوال که مجلس در اجرایی شدن این سیاست‌ها چه نقشی می‌تواند ایفا کند گفت: فرمایشات رهبر انقلاب ناظر به تدوین برنامه پنجم توسعه است و مجلس باید این رهنمودها را به برنامه عملیاتی و اجرایی تبدیل کند.

نجابت همچنین در مورد یکی دیگر از بندهای ابلاغیه رهبری مبنی بر تقویت نقش مردم و اطلاعات مردمی در پیشگیری از تحرکات ضد امنیتی، گفت: انقلاب اسلامی تنها انقلابی است که متکی به نیروی مردم بوده و بقای انقلاب منوط به این است که این اتکاء همچنان حفظ شود.

وی در پاسخ به این سوال که دستگاه‌های اطلاعاتی از چه مکانیزم‌هایی می‌توانند برای تقویت ارتباط دو سویه با مردم بهره بگیرند، گفت: آنچه مورد نظر است اینکه پیگیری منافع مردم از جمله دغدغه‌های دولت نهم و شخص رئیس جمهور است و چنانچه ایشان نتوانند به این دغدغه‌ها جامه عمل بپوشانند مردم نباید اعتماد خود را از مجموعه دولت از دست بدهند چرا که اعتماد مردم مهمترین ضریب امنیتی است.

نجابت خاطرنشان کرد: در شرایطی که رسانه‌های بیگانه تلاش دارند که اعتماد بین مردم و مجموعه حاکمیت را کم رنگ نشان دهند دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی باید تلاش خود را بیش از پیش در جهت خنثی کردن این اقدامات بکار گیرند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet