هدر اصلی
1387/10/30 11:00:00
سرویس بین الملل
ابلاغ سیاست‌های پیشرفت و عدالت (24)

الهیان: آرمان سازمان ملل باید از مدافع دولت‌ها به مدافع ملت‌ها تغییر کند

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مواضع سازمان ملل از آرمانی که مدافع دولت‌هاست باید به آرمانی برای دفاع از حقوق ملت‌ها تغییر یابد.

"زهره الهیان" که در گفتگو با خبرنگار خانه ملت سخن می‌گفت، تاکید رهبر انقلاب در مورد تلاش برای اصلاح ساختار سازمان ملل را از جمله محورهای مهم و قابل بررسی سیاستهای ابلاغی مقام معظم رهبری در خصوص برنامه پنجم توسعه در بعد بین المللی دانست.

وی افزود: آنچه مهم است اینکه مواضع سازمان ملل از آرمانی که مدافع دولت‌هاست باید به آرمانی برای دفاع از حقوق ملت‌ها تغییر یابد.

وی با اشاره به رویکرد سازمان ملل در موضوع غزه اظهار داشت: هر چه جلوتر می‌رویم ناکارآمدی سازمان ملل به عنوان یک نهاد بین‌المللی برای دفاع از حقوق ملت‌ها بیش از پیش زیر سوال می‌رود و این رویکرد در مسئله غزه به خوبی نمایان شد.

نماینده تهران ادامه داد: نگاهی به جنایات رژیم صهیونیستی در برخورد با مردم مظلوم و بی‌دفاع غزه نشان داد که سازمان ملل نتوانسته نقش و جایگاه حقیقی خودش را ایفا کند و در جریان همین وقایع دلخراش، ناکارآمدی سازمان ملل در افکار عمومی جهان روشن شد.

وی افزود: در ارتباط با اقدامات ضد حقوق بشری که در غزه صورت گرفت سازمان ملل فقط اقدام به صدور قطعنامه‌ای کرد که روی آن به سمت اسرائیل نبود.

الهیان خاطرنشان کرد: این مواضع در دفاع از حقوق ملت مظلوم فلسطین به حدی کم رنگ بود که مجمع عمومی سازمان ملل نیز به مواضع آن اعتراض کرد.

وی اداکه داد: آقای "بان کی مون" دبیرکل سازمان ملل متحد نیز در این خصوص بیانیه‌هایی را صادر کردند و مواضع اسرائیل را زیر سوال بردند.

الهیان اظهار داشت: حتی زیر مجموعه‌های سازمان ملل نیز نسبت به اقدامات فجیع و جنایتکارانه اسرائیل در نوار غزه واکنش نشان دادند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی سپس با اشاره به ترکیب اعضای شورای امنیت سازمان ملل تصریح کرد: ترکیب موجود باید تغییر کند و مواضع این ارگان باید از مدافع دولت‌ها به مدافع ملت‌ها تغییر کند.

وی وقایع هولناک در غزه و نقش شورای امنیت سازمان ملل در این خصوص را بهترین فرصت برای طرح ایده تغییر ساختار سازمان ملل دانست و افزود: باید تلاش‌های آینده به سمت گسترش عدالت و دفاع از حقوق مظلومین متمرکز شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet