پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1387/10/30 11:53:00
سرویس کمیسیون ها
ابلاغ سیاست‌های پیشرفت و عدالت (25)

میرخلیلی: تحقق سیاست‌های کلی برنامه پنجم مستلزم اصلاح برخی قوانین و مقررات است

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: برای محقق شدن سیاست‌های کلی برنامه پنجم در بخش اجتماعی نیازمند اصلاح برخی قوانین و مقررات هستیم.

"سیدعلی میرخلیلی" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت، در مورد سیاست‌های کلی ابلاغی رهبر معظم انقلاب درباره برنامه توسعه پنجم گفت: دولت و مجلس باید تمام موانع را برای محقق شدن این سیاست‌ها مرتفع سازند.

وی با اشاره به بندهای مربوط به امور اجتماعی این ابلاغیه خاطرنشان ساخت: همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند، مساله اصلی سامان دادن و توجه به خانواده‌ها است چرا که خانواده واحد کوچک یک جامعه را تشکیل می‌دهد و سنگ زیربنای ساختار یک جامعه است.

عضو کمیسیون اجتماعی خاطرنشان کرد: هر اندازه که در جهت سلامت خانواده تلاش کنیم تا نقش اصلی خود را پیدا کند موجب استحکام جامعه می‌شویم و زمانی می‌توانیم جامعه قوی و مستحکم داشته باشیم که بنیان خانواده در آن جامعه قوی‌تر باشد.

نماینده کرمان تصریح کرد: فساد و صلاح یک جامعه به خانواده برمی‌گردد.

وی با بیان اینکه سنگری بالاتر از خانواده و مادری برای زن وجود ندارد اظهار داشت: نگاه مثبت به زن و خانواده بسیار مهم است و باید بیش از حد فعلی به آن توجه شود.

میرخلیلی در خصوص اینکه مجلس چگونه می‌تواند به بهبود وضعیت خانواده کمک کند گفت: مجلس و دولت باید با همفکری باید راهکارهایی را برای ارتقای این سطح پیدا کنند زیرا زنی که برای تربیت سالم فرزندان تلاش می کند بزرگترین زحمت را متحمل می‌شود و زنانی که شاغل نیستند و به خانواده اهتمام دارند باید دلگرمی داشته باشند.

وی افزود: مجلس و دولت در این راستا باید هم اندیشی داشته باشند و معتقدم کمیسیون اجتماعی باید به این امر توجه خاصی داشته باشد چرا که اگر می‌خواهیم زیرساخت‌های جامعه درست باشد باید به نقش زنان و خانواده توجه بیشتری کنیم و اگر حتی در این راه کاستی‌های بودجه‌ای وجود دارد آن را اصلاح نماییم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet