شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1387/10/30 10:27:00
سرویس بین الملل

سبحانی‌نیا: جهان اسلام باید ضرورت تشکیل ارتش واحد را احساس کند

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طرح تشکیل ارتش واحد کشورهای اسلامی ایده خوبی است، گفت: تحقق این امر نیازمند تلاش های گسترده دیپلماتیک بین کشورهای اسلامی است.

"حسین سبحانی نیا" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت، در خصوص انتشار خبری مبنی بر اینکه تعدادی از نمایندگان به دنبال تهیه طرحی جهت موظف کردن دولت به پیگیری طرح تشکیل ارتش کشورهای اسلامی هستند، اظهار داشت: این موضوع در کمیسیون امنیت ملی مطرح نشده است و من تنها از طریق رسانه ها از آن مطلع شده ام.

وی خاطرنشان کرد: ما به عنوان یک کشور اسلامی می توانیم ایده‌هایی که به همگرایی کشورهای اسلامی کمک می کند مثل طرح تشکیل ارتش واحد اسلامی را دنبال کنیم.

نماینده نیشابور با بیان اینکه این طرح ایده خوبی است، یادآور شد: باید توجه داشت تحقق این امر نیازمند بکارگیری تلاش های دیپلماتیک گسترده خصوصا در بین کشورهای اسلامی است که هر کدام ایده های مختلفی دارند و در بلوک بندهای گوناگون در صحنه های سیاسی جهانی مواضع مختلفی اتخاذ می کنند.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی افزود: تحقق این ایده بستگی به آن دارد که ما تا چه اندازه بتوانیم کشورهای اسلامی را با خود همراه کنیم و آنها این ضرورت را احساس کنند تا این طرح در جمع وزرای خارجه و سران کشورهای اسلامی در نشست های سالانه به عنوان یک ایده غالب طرح و تصویب شود.

وی تصریح کرد: عملی کردن این طرح کار غیر ممکنی نیست اما اقدامی پر زحمت است و نیاز به ابزارهای گسترده تبلیغاتی برای جا انداختن این موضوع بین کشورهای اسلامی دارد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet