شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1387/10/30 11:58:00
سرویس فرهنگی
ابلاغ سیاست‌های پیشرفت و عدالت (26)

حسینی: سیاست‌های ابلاغی، خط مشی کلی کشور برای توسعه را مشخص کرده است

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: خط مشی کلی حرکت کشور برای توسعه در چارچوب سیاست‌های ابلاغی مشخص شده است

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "سیدعلی حسینی" در خصوص بعد فرهنگی سیاست‌های ابلاغی گفت: 6 قسمتی که مقام معظم رهبری در قالب سیاست‌های فرهنگی ابلاغ فرمودند را می‌توان به دو بخش شکلی و محتوایی تقسیم نمود.

وی تصریح کرد: برخی از بندهای مطرح شده در موضوع فرهنگی قالب شکلی دارد که بایستی به آنها پرداخته شود.

حسینی خاطرنشان ساخت: با گذشته سه سال از سند چشم انداز 20 ساله کشور متاسفانه مردم شناخت درستی از این سند ندارند و در واقع در باور عمومی جایی نگرفته است.

وی افزود: این در حالی است که همه مردم و مسئولان باید سند چشم انداز بیست ساله را سرفصل توسعه قرار دهند و رسانه ملی نیز در این راه با به دوش کشیدن بار سنگین این مسئولیت به تحقق آن کمک کند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در ادامه گفت: بند سوم این ابلاغیه به امور فرهنگی اختصاص دارد که باید به تمام این برنامه دست یابیم زیرا آنچه که باید در همه عرصه‌ها نهادینه شود ابعاد فرهنگی است.

وی افزود: برنامه فرهنگی یک شکل است و نتیجه باید به یک اراده در آحاد مردم منجر شود تا به توسعه کشور کمک کند.

حسینی در خصوص استفاده بهینه از فناوری های اطلاعاتی و ارتباطی برای تحقق اهداف فرهنگی نظام اظهار داشت: متاسفانه ما در برنامه چهارم توسعه نتوانستیم از فناوری‌های اطلاعاتی به خوبی استفاده کنیم ولی در برنامه پنجم باید به این سو برویم که استفاده بهتری از این فناوری حاصل شود.

وی همچنین تاکید کرد: توجه به بند دوم این سیاست‌ها که مربوط به زنده و نمایان نگاه داشتن اندیشه دینی و سیاسی حضرت امام خمینی (ره) است یک کار اساسی و در واقع یک ستون است و با توجه به جامعیت نقش و شناخته شدن حضرت امام (ره) به عنوان رهبری برای توده مردم در مقابل استکبار جهانی، نباید از این اصول فاصله بگیریم.

حسینی در پایان گفت: در سی سالگی انقلاب و در هر نقطه عطفی از انقلاب اسلامی باید به این امر توجه کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet