هدر اصلی
1387/10/30 17:07:00
سرویس بین الملل

آلیا: ضرورت تشکیل ارتش واحد اسلامی بیش از پیش احساس می‌شود

"فاطمه آلیا" تصریح کرد: به برکت وحدتی که به دلیل حمایت از مردم بی دفاع و مظلوم غزه بین بسیاری از کشورهای اسلامی پدید آمده، ضرورت تشکیل ارتش واحد اسلامی بیش از پیش احساس می شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه عده‌ای از نمایندگان طرح تشکیل ارتش واحد اسلامی را پیگیری می‌کنند گفت: در این شکی نیست که مسلمانان با تکیه بر قدرت ایمان همواره پیروزند اما در عرصه بین المللی موضوعی تحت عنوان بازدارندگی هم مطرح است.

آلیا افزود: کشورها، اتحادیه‌هایی را در حوزه‌های مختلف ایجاد می‌کنند که قدرت بازدارندگی داشته و مانعی برای جلوگیری از دخالت کشورهای سلطه‌گر باشند.

نماینده تهران خاطرنشان کرد: در حال حاضر به برکت وحدتی که به دلیل حمایت از مردم بی دفاع و مظلوم غزه بین بسیاری از کشورهای اسلامی پدید آمده، ضرورت تشکیل ارتش واحد اسلامی بیش از پیش احساس می شود.

آلیا بر ضرورت وجود بازار، ارتش، پول، پرچم و سرود واحد اسلامی تاکید کرد و گفت: اگر جمهوری اسلامی ایران بخواهد چنین پیشنهادی را عنوان کند لازمه‌اش تهیه طرحی در مجلس است که دولت را ملزم به پیگیری و زمینه‌سازی جهت تشکیل ارتش واحد اسلامی کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی تصریح کرد: دولت باید با رایزنی‌های دیپلماتیک تشکیل این ارتش مشترک را پیگیری کند چون بازدارندگی این ارتش می‌تواند راهگشای مشکلات بسیاری باشد.

نماینده تهران یادآور شد: این طرح در صورتی که به امضای 15 نفر از نمایندگان برسد در دستور کار کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس قرار خواهد گرفت.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet