پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1387/10/30 14:04:00
سرویس صحن

بودجه 1388 ششم بهمن تقدیم مجلس می‌شود

"حمیدرضا حاجی‌بابایی" از تقدیم لایحه بودجه سال آینده کل کشور به مجلس شورای اسلامی در روز یکشنبه ششم بهمن ماه خبر داد.

عضو هیات رییسه‌ مجلس در گفتگو با خبرنگار خانه ملت گفت: بر اساس آیین‌نامه جدید بودجه‌ای که از طرف دولت به مجلس ارایه می‌شود باید شامل لایحه، پیوست‌ها و تکثیر موارد باشد تا در اختیار نمایندگان قرار گیرد.

وی تصریح کرد: با تقدیم لایحه‌ بودجه در روز ششم بهمن، از همان روز همزمان به کمیسیون‌های تخصصی 15 روز وقت داده خواهد شد تا گزارش خود را برای کمیسیون تلفیق آماده کنند.

حاجی‌بابایی افزود: بنابراین مجلس تا 22 بهمن در کمیسیون‌های تخصصی لایحه بودجه را بررسی می‌کند و از 23 بهمن ماه کمیسیون تلفیق تشکیل می‌شود تا در 15 روز بعد از آن لایحه را در هشتم اسفند ماه تقدیم هیات رییسه نماید.

حاجی‌بابایی با بیان این‌که 15 روز حداقل زمان در اختیار کمیسیون تلفیق است، خاطرنشان کرد: بر اساس آیین‌نامه جدید، کمیسیون تلفیق می‌تواند فرصت خود را برای بررسی بودجه تمدید کند، اما از آنجا که فرصت کافی برای بررسی لایحه‌ بودجه وجود ندارد، بنابراین با همان 15 روز گزارش کمیسیون تلفیق هشتم اسفند آماده خواهد شد.

نماینده همدان با بیان این‌که هیات رییسه و اداره قوانین مجلس نیز برای ارایه لایحه به صحن علنی دو روز فرصت دارند، تصریح کرد: اگر بررسی لایحه بودجه در صحن علنی حداقل 10 روز به طول بیانجامد، 20 اسفندماه پایان بررسی لایحه‌ بودجه خواهد بود.

عضو هیات رییسه مجلس خاطرنشان کرد: از این رو با توجه به این‌که لایحه برای تایید نهایی و اصلاحات به شورای نگهبان و مجلس در رفت و برگشت خواهد بود، مجلس حداقل فرصت‌ها را در اختیار خواهد داشت.

وی تاکید کرد: ششم بهمن آخرین فرصتی است که مجلس بتواند بررسی لایحه بودجه را آغاز کند  لذا از نظر زمان با تنگی وقت مواجه خواهد بود. بنابراین امیدواریم تا با همکاری دولت و مجلس بودجه در زمان خود ارایه و به تصویب برسد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet