ولادت حضرت امام رضا (ع)
1386/06/20 17:52:00
سرویس صحن

آیین نامه اجرایی مجمع مجالس آسیایی به تصویب مجمع مجالس آسیایی رسید

در مراسم اختتامیه اولین نشست شورای اجرایی مجمع مجالس آسیایی، سند آیین نامه اجرایی مجمع به تصویب نمایندگان پارلمان‌های عضو مجمع رسید.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، محمدحسن ابوترابی گفت: نقش آیین نامه در اداره مجالس قانونگذاری و افزایش کارآیی آن بسیار مهم است و بدون یک آیین نامه کارآمد نمی‌توان به دستاوردهای مطلوب از یک نهاد قانوگذاری دست یافت.

وی افزود: منشور APA به صورت اصولی در نشست مجمع مصوب شده و ما تصمیم داریم که با دریافت نظرات شما در مجالس آسیا به اصلاح منشور و یا تکمیل آن اقدام نماییم.

ابوترابی افزود: این آیین نامه در 47 ماده نهایی شده است، امیدوارم در صورت تصویب آیین نامه داخلی در مجمع عمومی مجالس آسیایی راه برای استفاده بایسته از این نهاد نوپا فراهم شود.

سپس هنگام اعلام تصویب آیین نامه نمایندگان پارلمان‌های عربستان و کویت با مخالفت مواد 43 و 4 آیین نامه داخلی و اعلام این مطلب که این حقوق با منشور مخالف است، خواستار حذف این مواد شدند که ابوترابی از آنها درخواست کرد که این مصوبه کارگروه‌ها را مورد قبول قرار دهند و با احترام به اکثریت قاطع رای همکاران آن را مصوبه تلقی نمایند.

سپس نماینده یمن با اعلام این مطلب که این سند در اختیارمان قرار نگرفته از رئیس خواست که در اختیارشان قرار دهد و سپس ابوترابی با اعلام این مصوبه به جلسه خاتمه داد.

همچنین محمدحسن ابوترابی در پایان جلسه افتتاحیه مجمع مجالس آسیایی ضمن تشکر از حضور نمایندگان پارلمان‌های کشورهای آسیایی گفت: از روسای پارلمان کشورهای اندونزی، سوریه و فیلیپین و یک کشور دیگر با انتخاب این روسا دعوت می‌شود که به همراه هیات اعزامی در نشست شورای اروپا حضور یابند.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet