شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1387/11/01 13:33:00
سرویس بین الملل

آلیا: مقاومت مردم فلسطین و لبنان در راستای مقاومت مردم ایران است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: مقاومت مردم غزه در امتداد مقاومت لبنان و مجموع اینها در راستای مقاومت ملت ایران است.

"فاطمه آلیا" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت، در ارزیابی از تاثیر مقاومت 22 روزه مردم غزه بر آینده تحولات سیاسی خاورمیانه اظهار داشت: به دنبال پیروزی انقلاب اسلامی ایران و شکستن هیبت استکبار یک فرهنگ مقاومت جهانی بوجود آمده که آثار آن هم در کشورهای اسلامی و هم در کشورهای مستقل و آزاد به خوبی دیده می‌شود.

نماینده تهران با اشاره به نتایج مقاومت مردم غزه گفت: با این نبرد ماهیت رژیم صهیونیستی برای افکار بیدار جهان و صاحبان اندیشه بیش از پیش آشکار شد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه ماهیت رژیم صهیونیستی دارای دو عنصر کاملا مشخص است، تصریح کرد: مرام ددمنشانه و ناجوانمردانه یکی از عناصر و دیگری توخالی بودن این رژیم است.

آلیا گفت: صهیونیست‌ها در جنگ 22 روزه تمام توان خود را هم به لحاظ مادی و هم به لحاظ تدبیر و تصمیم‌گیری به میدان آوردند اما نتیجه آن چیزی جز یک عقب نشینی داوطلبانه و مفتضحانه نبود. در واقع صهیونیست‌ها به هیچ یک از اهداف مورد نظر خود دست نیافتند و برتری در تمام میدان‌ها با مقاومت مردم غزه بود.

وی با بیان اینکه ما هم اکنون شاهد نشانه‌های صدور انقلاب اسلامی هستیم، یادآور شد: صدور انقلاب ما نظامی و با لشگرکشی اتفاق نیافتاد بلکه یک روند کاملا فرهنگی داشته است.

نماینده تهران تاکید کرد: تحلیل بسیاری از اندیشمندان جهان این است که مقاومت جمهوری اسلامی ایران که در دنیا انتشار پیدا کرده به صورت یک قدرت درونی، کشورهای آزاد و مستقل را برای قیام در مقابل سلطه گران و زورگویان بسیج کرده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet