هدر اصلی
1387/10/16 16:16:00
سرویس فرهنگی
توسط رئیس مرکز فناوری اطلاعات مجلس صورت گرفت

تشریح جزییات فناوری ثبت نام نطق پنج دقیقه‌ای نمایندگان

رئیس مرکز فناوری اطلاعات مجلس شورای اسلامی جزییات فناوری جدید ثبت نام برای نطق پنج دقیقه‌ای را تشریح کرد.

"مهدی علوی" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت با بیان اینکه فناوری اطلاعات دستاورد جدید بشر در هزاره سوم است، خاطرنشان کرد: این فناوری در همه عرصه ها وارد زندگی روزمره ما شده است.

علوی در ادامه در مورد اقدامات اداره فناوری مجلس در ارائه خدمات IT  به نمایندگان تصریح کرد: رسالت ما بر مبنای شعاری است که برای خود تعریف کرده ایم و این شعار این است: "دسترسی نمایندگان به اطلاعات بدون محدودیت زمان".

رئیس اداره فناوری مجلس در ادامه در خصوص نرم افزار جدید ثبت نام نطق پنج دقیقه‌ای نمایندگان از طریق سیستم پیام کوتاه (SMS) گفت: نرم افزار Mobile Application شروع یک اقدام بزرگ مبتنی بر موبایل است.

وی افزود: با این فناوری نماینده در هر جا باشد، برنامه‌ای که در موبایل وی نصب شده است این توانایی را به وی می‌دهد که با وارد کردن کلمه عبور شخصی به برنامه وارد شود و برای نطق پنج دقیقه‌ای ثبت نام کند.

علوی تصریح کرد: پس از ثبت نام نمایندگان، با توجه به ضوابط موجود در آیین‌نامه نرم افزار به صورت هوشمند افرادی را که می‌توانند در قرعه کشی برای نطق پنج دقیقه‌ای شرکت کنند مشخص می‌کند و پس از قرعه کشی به آن دسته از افراد که می‌توانند نطق داشته باشند به صورت اتوماتیک اعلام می‌نماید.

وی در مورد امنیت این برنامه خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه این برنامه بر روی موبایل افراد نصب می‌گردد و دارای رمز عبور شخصی است و نظر به اینکه در مقصد مطالب "کد" می‌گردد و در مبدا "دی‌کد" می‌شود، دارای امنیت بالایی است.

وی همچنین متذکر شد: تعریف "اس ام اس" برای این فناوری درست نیست بلکه در بستر اس ام اس فعال است و همین امر موجب بالا رفتن امنیت این افزار می‌شود.

رییس اداره فناوری مجلس راه‌اندازی این فناوری را آغازگر کاری بزرگ دانست و به‌کارگیری این تکنولوژی‌ برای دستور جلسات صحن علنی و کمیسیون‌ها، مهمان‌های ویژه و تابلو اعلانات الکترونیکی را از جمله برنامه‌های در دست اقدام این دفتر برشمرد.

وی جلسه علنی یکشنبه گذشته مجلس را اولین جلسه‌ای عنوان کرد که در آن از این نرم‌افزار استفاده شده است.

علوی بابیان اینکه تاکنون یک سوم از نمایندگان جهت نصب این نرم افزار مراجعه نموده‌اند، ابراز امیدواری کرد دیگر نمایندگان نیز تا روز یکشنبه آینده برای این منظور به دفتر فناوری اطلاعات مراجعه کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet