پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1387/11/02 09:07:00
سرویس سیاسی

لاریجانی: پیروزی حماس فصل جدیدی در تحولات منطقه گشوده است

رییس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: پیروزی حماس علی‌رغم همه فشارها و فتنه‌ها فصل جدیدی در تحولات منطقه گشوده است.

"موفق الربیعی" مشاور امنیت ملی عراق بعدازظهر روز سه‌شنبه با دکتر "علی لاریجانی"، رییس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش خانه ملت، در ابتدای این دیدار رییس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر وجود علایق و پیوندهای عمیق برادرانه فی‌مابین دو ملت، گفت: ملت ایران تاکنون در همه شرایط سخت و دشوار در کنار ملت عراق ایستاده و خواهد ایستاد و با همه وجود به آن کمک خواهد کرد.

وی سیادت و استقلال عراق را برای امنیت منطقه بسیار مهم دانست و افزود: حمایت از استقلال و آرامش در عراق سیاست اصولی جمهوری اسلامی ایران است.

رییس مجلس شورای اسلامی در ادامه با ابراز خشنودی از روند رشد و پیشرفت مناسبات دو کشور،خاطر نشان کرد: مجلس شورای اسلامی با همه توان و ظرفیت خود از تقویت و توسعه روابط فی‌مابین در همه عرصه‌ها حمایت و پشتیبانی می‌کند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با ابراز رضایت از روند بهبود وضعیت امنیتی، سیاسی عراق به تحولات منطقه به ویژه فلسطین و تهاجم وحشیانه رژیم صهیونیستی به غزه اشاره کرد و افزود: پیروزی حماس علی‌رغم همه فشارها و فتنه‌ها فصل جدیدی در تحولات منطقه گشوده است.

لاریجانی در ادامه ضرورت همگرایی و همکاری میان کشورهای منطقه در شرایط جدید را یادآور شد و افزود: ایجاد سیستم امنیتی در منطقه توسط کشورهای منطقه به سود امنیت و منافع همه کشورها است.

"موفق الربیعی" مشاور امنیت ملی عراق نیز در این دیدار بر اهمیت توسعه و گسترش مناسبات همه جانبه و پایدار با ایران برای کشورش اشاره کرد و افزود: توسعه و گسترش روابط برادرانه با ایران یک جزء اصلی سیاست خارجی عراق است.

وی با قدردانی از تلاش‌ها و حمایت‌های کشورمان برای ایجاد آرامش در عراق، تاکید کرد: کمک‌های ایران نقش بسیار مهمی در تثبیت آرامش و امنیت عراق داشته است.

مشاور امنیت ملی عراق در ادامه به اهتمام دولت این کشور برای اخراج گروهک منافقین از عراق تاکید کرد و افزود: عناصر این گروهک هیچ جایی در عراق ندارند و بزودی از این کشور اخراج می‌شوند.

وی تصریح کرد: اقدامات اجرایی برای اخراج عناصر این گروهک از عراق آغاز شده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet