هدر موبایل
1387/11/02 21:05:00
سرویس سیاسی
رئیس مجلس شورای اسلامی:

مساله غزه، آغاز سقوط قطعی اسرائیل است

رئیس مجلس شورای اسلامی امشب در مراسم گرامیداشت شهدای غزه با اشاره به شکست صهیونیست‌ها در تهاجم نظامی به غزه تاکید کرد که این مساله، آغاز سقوط جدی اسرائیل است.

به گزارش خبرنگار اعزامی خانه ملت، "علی لاریجانی" در این مراسم که پس از نماز مغرب و عشا در مسجد اعظم قم و با حضور حضرات آیات شبیری زنجانی، نوری همدانی، امینی، ‏مقتدایی، نمایندگان بیوت مراجع، علما و سایر اقشار مردم برگزار شد، حادثه غزه را یکی از رویدادهای بزرگ دهه‌های اخیر خواند و گفت: شاید ما به دلیل آن‌که در همین زمان با این حادثه عظیم مواجه هستیم، تاثیرات آن را درک نکنیم، همانطور که انقلاب اسلامی یک فکر نوین از بیداری اسلامی را رقم زد، این حادثه هم در نوع خود چنین رشحاتی خواهد داشت.

وی افزود: انقلاب اسلامی مانند درخت تناوری است که جنگ 33 روزه و پیروزی حزب‌الله یکی از میوه‌‌های این درخت بود و به همین نحو، حادثه عزه و شکست صهیونیست‌ها، ادامه مسیر پیروزی حزب‌الله بود.

لاریجانی خاطرنشان کرد: حادثه غزه و شکست مفتضحانه رژیم صهیونیستی نیز میوه‌ای از نهضتی بود که حزب‌الله در لبنان به وجود آورده بود. یعنی پیروزی حماس میوه پیروزی حزب‌الله است.

رییس مجلس گفت: سوال این است که چرا رژیم صهیونیستی این جنگ را آغاز کرد.

وی در تشریح دلایل رژیم اشغالگر قدس از آغاز تهاجم به غزه تصریح کرد: شرایط داخلی رژیم صهیونیستی بعد از جنگ 33 روزه با حزب‌الله لبنان پس‌لرزه‌های مستمری در داخل اسرائیل به وجود آورده بود که بسیاری از فرماندهان رژیم صهیونیستی تغییر کردند، حتی اولمرت هم نتوانست دوام بیاورد.

نماینده مردم قم در مجلس حمله به غزه و محاصره آن را با هدف جبران سرزنش‌های مکرری دانست که رژیم اشغالگر قدس بعد از شکست در برابر حزب‌الله در صحنه داخلی و بین‌المللی با آنها مواجه بود.

لاریجانی اظهار داشت: سردمداران آمریکا و اسرائیل فکر می‌کردند که با حمله به غزه، یکی از بازوان ایران را قطع خواهند کرد تا ثمره آن نوعی اعاده حیثیت و بازسازی شخصیت فروریخته اسرائیل در منطقه و جهان باشد.

رییس مجلس شرایط و رقابت‌های انتخاباتی در داخل اسرائیل، وقوع تغییرات حاکمیتی در آمریکا و طرح بازسازی شخصیت آمریکا در صحنه بین‌الملل و منطقه خاورمیانه را از دیگر اهداف رژیم صهیونیستی از حمله به غزه عنوان کرد.

لاریجانی به طرح وسیع آمریکا و برخی کشورهای عربی برای مهار ایران اشاره کرد و گفت: از مدت‌ها پیش طراحی وسیعی در مورد آرایش صحنه منطقه‌ای مطرح بود. این طرح آرام آرام به صحنه بین‌الملل کشیده شد و به یک پارادایم تبدیل شد.

وی افزود: این طرح یک نوع همبستگی بین آمریکا و برخی کشورهای غربی و عربی در منطقه بود و با هدف مشارکت بین‌المللی برای مهار ایران طراحی شده بود.

لاریجانی تاکید کرد: غزه در درون معادلات سیاسی، آزادی خودش را به دست نیاورد بلکه در یک مقاومت مجاهدانه به آزادی رسید.

لاریجانی تصریح کرد: در ماجرای غزه رژیم صهیونیستی برای اولین بار در داخل خاک ادعایی خود مقابل دفاع مردم از پا درآمد و با آن‌که بیش از هزار شهید، 5 هزار مجروح و 4 هزار خانه ویران بر جا ماند، اما این 23 روز مقاومت نشانه آن است که روزهای سقوط رژیم اسرائیل نزدیک است و می‌توان گفت که مساله غزه، آغاز سقوط جدی اسرائیل است.

وی با بیان اینکه مردم دنیا این فاجعه رژیم صهیونیستی در غزه را لمس کردند، خاطرنشان کرد: چهره واقعی رژیم صهیونیستی و سران برخی کشورهای عربی دراین حادثه برای همگان مشخص شد.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: حماس در پناه صبر و مقاومتی که داشت حیثیت جدیدی پیدا کرد و در این آزمون الهی سرفراز بیرون آمد و به یک قدرت تبدیل شده است.

لاریجانی در ادامه با اشاره به ناکارآمدی نهادهای بین‌المللی مدعی صلح و امنیت و رعایت حقوق بشر، گفت: با شکست اسرائیل در این نبرد حساس، لطمه حیثیتی به نهادهایی که مدعی برقراری امنیت هستند وارد شد.

نماینده مردم قم ابراز امیدواری کرد تمامی مسلمانان حیثیت خود را دریابند و از استقلال و کرامت خودشان دفاع کنند.

وی در پایان حادثه غزه، لبنان، عراق و افغانستان را شمایی از بیداری اسلامی دانست که امام خمینی (ره) پیش‌بینی کرد و رایحه‌اش در منطقه نمایان شده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet