پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1387/11/03 12:22:00
سرویس سیاسی
لاریجانی در یادواره شهدای بهشهر:

به بن‌بست کشاندن یک‌جانبه‌گرایی،‌ بزرگترین خدمت ایران به بشریت است

رییس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ایران و انقلاب اسلامی بزرگترین خدمت را به بشر کرده و یک جانبه گرایی آمریکا را به بن‌بست کشانده است.

به گزارش خبرنگار اعزامی خانه ملت، دکتر "علی لاریجانی" در مراسم یادواره سرداران و 800 شهید شهرستان بهشهر با بیان اینکه نیروهای رزمنده بهشهر در مقاطع حساس جنگ تاثیرگذار بودند و سرنوشت را در مقاطعی تغییر می‌دادند، دلیل این امر را صبغه تاریخی و ویژگی‌های این شهر دانست.

وی افزود: مردم بهشهر باید به سابقه تاریخی خود از نظر تاثیرگذاری در عالم علم و اندیشه و هم صبغه جهادی به خود ببالند و افتخار کنند.

لاریجانی خاطرنشان کرد: بنده افتخار دارم که جدمان حضرت آیت‌‌الله اشرفی اهل این شهر بود و این موضوع دلبستگی ما را به این شهر بیش از پیش کرده است.

رییس مجلس ضمن قدردانی از برگزار کنندگان این مراسم، تاکید کرد: اگر جامعه اسلامی امروز الهام‌بخش است به خاطر زنده بودن روح مجاهدت در ایران است.

وی با تجلیل از کسانی که اینگونه خصوصیات تکامل‌اندیش در حرکت جامعه را به خوبی تشخیص دادند و به بهترین شیوه این جریان‌ها را حمایت کردند، تصریح کرد: این نشست‌ها بیش از اینکه احترام به شهدا باشد برای تک تک ماایرانیان و کل حرکت انقلاب حیات بخش است.

لاریجانی خطاب به خانواده شهدا گفت: بدانید ثمره کار شما امروز برکات خودش را برای اسلام و مسلمانان ایجاد کرده است و باید افتخار کنیم که در این راه بزرگ سهم بزرگی داشته‌ایم. کسانی که با کلامشان و خدمات اجتماعی‌شان در راه انقلاب مجاهدت کردند اثرگذار بودند و باعث شدند که امروز صدای امام خمینی (ره) در سرتاسر کشورهای اسلامی بپیچد، اما سهم کسانی که با همه هستی در این راه با خدا معامله کردند با دیگران متفاوت است و خداوند راه دیگری برای ورود این افراد به بهشت در نظر گرفته است و این علتی است که زنده بودن روح جمعی جامعه را رقم می‌زند.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به قیام عاشورا گفت: اگر امام حسین (ع) آن مجاهدت تاریخ‌ساز را نداشتند امروز سلسله تکاملی اسلام را شاهد نبودیم.

وی با بیان اینکه سالار شهیدان فرمودند "مردن در عزت بهتر از حیات در ذلت است"،‌خاطرنشان کرد: این شعار انقلاب اسلامی را پیروز کرد و باعث شد در جنگی که تمام دنیا در آن مشارکت داشتند، حزب‌الله نیز کمر رژیم صهیونیستی را بشکند و در این ایام مردم فلسطین و غزه نیز راهشان را بشناسند و با دستان خالی ضربه کاری به اسرائیل وارد کنند.

علی لاریجانی در ادامه با اشاره به اینکه در آستانه سی‌امین سال انقلاب اسلامی قرار داریم گفت: باید خدا را شاکر باشیم که در مسیری با خدا معامله کردیم که جوانه‌های حیات حرکت تکاملی را در زمان خودمان می‌بینیم و رایحه خوش آن را احساس می‌کنیم.

وی با بیان اینکه نهالی که امام بزرگوار به عنوان بیدار اسلامی کاشتند امروز تکثیر شده و این فکر در جهان اسلام ممتاز است، تاکید کرد: باید قدر این حرکت را دانست.

رییس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مهمترین حوادث قرن در این سی سال رقم خورده است ولی ما چون در درون این حادثه هستیم نمی‌توانیم آنرا لمس و به خوبی درک کنیم.

وی با بیان اینکه ایران در آن زمان پایگاه آمریکا بود و 60 هزار مستشار آمریکا در ایران بودند که درباره همه چیز تصمیم می‌گرفتن، اظهار داشت: این برای ما که ایرانی هستیم باعث سرافکندگی بود.

وی ادامه داد: اما انقلاب اسلامی ستاره درخشانی بود که معادله آمریکایی‌ها را به هم ریخت و اولین کار انقلاب اسلامی تعطیلی سفارت اسرائیل و تبدیل آن به سفارت فلسطین بود.

نماینده مردم قم خاطرنشان کرد: خصوصیات انقلاب در به هم ریختن معادله انفجاری بود و ایران را پیشرو و پیشتاز مبارزه با آمریکا کرد و این بسیاری را نگران کرد.

وی با بیان اینکه آمریکا و اسرائیل و برخی کشورها دردسر جنگ تحمیلی را رقم زدند،‌ اظهارات خانم آلبرایت وزیر خارجه اسبق آمریکا را که در سخنانی گفته بود یکی از اشتباهات ما در قبال ایران کودتای 28 مرداد و دیگری تحریک و حمایت از صدام بود متذکر شد و اظهار داشت: آمریکایی‌ها به اشتباهشان اعتراف کردند ولی آنها باز هم اشتباهات خود را تکرار کردند و باید هر از گاهی آمپول بیداری به آنها زد تا اشتباه نکنند.

وی در ادامه با بیان اینکه کشورهای اروپایی مهمترین سلاح‌های شیمیایی و هواپیماهای مدرن را برای جنگ با ایران به صدام اجاره می‌دادند،‌ گفت: ما تا به حال نشنیده بودیم که در جنگی،‌کشوری تسلیحات نظامی را به کشور دیگر اجاره بدهد.

رییس مجلس خاطرنشان کرد: آنها همه کاری کردند و هدفشان این بود که قسمت زیادی از ایران را بگیرند و شرایط ایران را تغییر دهند و خواسته‌های خود را به ایران تحمیل کنند.

لاریجانی موقعیت ژئوپولیتیک ایران و در اختیار داشتن 12 درصد نفت و 18 درصد گاز جهان حساسی دارد و اینکه شاهراه غرب و آسیاست را از جمله دلایل این کشورها برای راه اندازی جنگ علیه ایران برشمرد.

وی خاطرنشان کرد: هدف آنها مهار ایران بود اما چیز دیگری رقم خورد و راهبری‌های امام(ره) و جنگ توفنده جوانان ایرانی که پای انقلاب و دفاع مقدس ایستادند شرایط را تغییر داد.

رییس مجلس جنگ تحمیلی را حادثه بزرگی توصیف کرد که ملت ایران با هوشیاری به نفع خود مصادره کرد.

"علی لاریجانی" در بخش دیگری از سخنانش دستیابی ایران به سلاح استراتژیکی به نام موشک با بردهای مختلف حادثه مهم دیگر این سی سال ذکر کرد و خطاب به کشورهای غربی گفت: ما مخفی نمی‌کنیم و این موشک‌ها را خودمان درست می‌کنیم چون شما به ما ظلم کردید ما مجبور شدیم این سلاح‌ها را بسازیم این قدرت بازدارنده ایران است و این بود.

لاریجانی با اشاره به فروپاشی شوروی به عنوان یکی دیگر از حوادث این سی سال است، گفت: با فروپاشی یکی از قطب‌ها در جهان، آمریکا مدیریت واحد جهانی را مطرح کرد و می‌گفت ما اقتصاد، فناوری و فرهنگ برتر داریم ولی دلیل آن معلوم نبود و این دوران دوران تاریک و توحش مدرن بود و آمریکا تحت عنوان یک جانبه‌گرایی تمام نظامات بین‌المللی را زیر پا گذاشت.

وی ادامه داد: آمریکا با این تفکر به بهانه 11 سپتامبر به افغانستان حمله کرد ولی کسی در مقابل او نایستاد تنها ایران بود که با او مخالفت کرد و بعد از حمله به افغانستان به عراق حمله کردند ولی در زمان حمله به عراق بعضی از کشورها شروع به مخالفت کردند مثل روسیه ، فرانسه و آلمان ولی برخی کشورهای عربی این اقدام آمریکا را قبول داشتند و با او همکاری می کردند، ولی ایران مخالف بود؛ با اینکه بیشترین صدمه را از صدام دیده بودیم . آمریکا ظرف 20 روز بغداد را گرفت و چند کشوری که با این جنگ مخالف کرده بودند از آمریکا عذرخواهی کردند و اینجا بود که آمریکا فقط ایران را مخالف خود می‌دید.

رییس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران در مقابل یک جانبه‌گرایی آمریکا ایستاد، گفت: در تمام دورانی که آمریکا در افغانستان و عراق ماجراجویی می‌کرد یک کشور آن هم ایران در مقابلش ایستاد و بقیه یک جانبه‌گرایی آمریکا را قبول کردند.

نماینده مردم قم با بیان اینکه اگر زمانی یک جانبه‌گرایی آمریکا محقق می‌شد کسی نمی‌توانست نفس بکشد، تصریح کرد: ایران و انقلاب اسلامی بزرگترین خدمت را به بشر کرده و یک جانبه گرایی را به بن‌بست کشانده است.

وی با بیان اینکه آمریکا در عراق و افغانستان و لبنان و فلسطین به خاطر مخالفت ایران با رفتارشان ضربه خوردند، گفت: آمریکا دست و پا می‌کند تا آبرویی برای خود بگیرد و توافق‌نامه اخیر آنها در عراق برای این بود که بگویند جای پایی در عراق پیدا کرده‌اند .

به گفته وی این شرایطی که آمریکا پیدا کرد و احساس کرد تئوری که می‌خواست برای خود جا اندازد با مانع مواجه شد. طراحی جدیدی کردند و گفتند که ایران به دلیل مساله هسته‌ای و منطقه‌ای بازوهایی مثل عراق ، افغانستان و لبنان و فلسطین پیدا کرده که اول باید آن بازوها را قطع کنیم.

وی ادامه داد: آنها طراحی کردند که باید ضربه مهلکی به حزب‌الله بزنند و یک بازوی ایران پنچر کنند. ایران دنبال بازو نبود، اما ایران یک فکر را تولید کرد ولی تصور آمریکایی‌ها این بود که این کشورها بازوی ایران هستند.

وی ادامه داد : آنها فکر ایران را درک نکردند و حمله به لبنان را طراحی کردند و این حادثه بزرگی بود که اگر موفق می‌شدند سرنوشت منطقه تغییر می‌کرد و بیخود نبود که رایس در جنگ 33 روزه گفته بود که خاورمیانه زایمان و خاورمیانه جدید متولد می‌شود ولی خاورمیانه ناقص الخلقه متولد شد .

ریس مجلس ادامه داد: اسرائیل حرفهایی می‌زد؛ مثل مانور نظامی که در کشوری مثل یونان تمرین می‌کردند تا بلکه به اینجا برسند ولی فداکاری حزب‌الله حادثه را تغییر داد .

رییس مجلس با بیان اینکه دفاع حزب‌الله نشات گرفته از درخت انقلاب و میوه درخت انقلاب بود و با بیان اینکه در این سی سال گام‌های استراتژیکی برای ایران برداشته شد، گفت رهبران ایران کارهای بزرگی کردند ایران دارای فناوری پیشرفته شد که قدرت تثبیت شده به ایران داد. ایران از مرزهایی عبور کرد و سنگ‌اندازی‌های کشورهای آمریکایی موثر واقع نشد. ما دنبال بمب نیستیم ولی دنبال دانش هسته‌ای هستیم و باید این را بپذیرند .

رییس مجلس با تاکید بر اینکه اگر ایران صبر و ایستادگی نمی‌کرد این دستاورد را نداشت، گفت: نقش صبر برای پیکره ایمان مثل نقش روح برای انسان است.

لاریجانی با تاکید بر اینکه دستاوردهای امروز ایران به خاطر صبر وایستادگی است، خاطرنشان کرد: در موضوع هسته‌ای به ما فشار وارد کردند و سیاست شان چماق و هویج بود و ما ایستادگی کردیم و آنها پذیرفتند البته شیطنت‌هایی می‌کنند ولی برای خودشان مزاحمت ایجاد می‌کنند.

رییس مجلس حادثه غزه را میوه درختی دانست که حزب‌الله کاشت و ادامه داد: شش ماه پیش زمزمه‌ای در عرصه بین‌المللی شروع شده بود که در آن یکی از صاحب‌نظران مقاله‌ای نوشت که با ایران بازی ساده نکنیم و باید استراتژی بسیج همگانی برای ایران داشته باشیم. باید ائتلاف ایجاد کنیم که یک سرش آمریکایی‌ها و سر دیگرش کشورهای منطقه بودند که در چند ماه اخیر یک وجهه از این موضوع دیده می‌شد.

لاریجانی با اشاره به برگزاری کنفرانس ادیان ادامه داد: تئوری آنها (ائتلاف علیه ایران ) انجام شد و تست آن غزه بود. در واقعه غزه می‌خواستند نشان دهند ائتلاف آنها شکل گرفته ولی آنها هدفشان چیز دیگری بود. حماس مقاومت و صبر کرد و این باعث پیروزی برای آنها شد .

وی ادامه داد: بعضی رهبران منطقه اواخر جنگ جور دیگر حرف می‌زدند که اگر روز اول همانگونه صحبت می‌کردند این همه خون ریخته نمی‌شد. گفتند ما بیشترین کمک را به حماس می‌کنیم. بعضی ها شعار می‌دهند ماکمک می‌کنیم که اگر همین حرف‌ها را روز اول می‌زدند این همه خون ریخته نمی شد .

وی با بیان اینکه رژیم صهیونیستی به هیچ کدام از اهداف خود یعنی ساقط کردن حماس، به زندان انداختن رهبران آنها نرسید، گفت: در این قضیه اسرائیل و ابومازن لطمه زیادی خوردند و این از برکات فکر اصیل انقلاب اسلامی است.

رییس مجلس ادامه داد: در تاریخ سی ساله حوادث سرنوشت‌سازی در منطقه به وجود آمد که برآیند آن، این بود که در پناه آرمان‌هایی که امام(ره) برای انقلاب در نظر گرفتند سطح مسلمین بالا رفت و دیگر ملت دست دوم نیستند. تکنولوی و علم دارند و زیر بار زور نمی‌روند و این حادثه در حال تحقق است .

رییس مجلس در پایان گفت: باید دید چه چیزی ما را به عزت می‌رساند. باید روی آن پایبندی کنیم و این حیات جدید است .

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet