هدر اصلی
1387/11/05 11:41:00
سرویس سیاسی
در گفتگوهای تلفنی لاریجانی با روسای مجالس اندونزی و سوریه تاکید شد

نشست تروئیکای مجمع مجالس آسیایی در غزه

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه تلاش‌های اعضای تروئیکای مجمع پارلمانی آسیایی (APA) برای حمایت از مردم مسلمان غزه و حل مشکلات آنان بعد از ظهر روز جمعه چهارم بهمن ماه در گفتگوی تلفنی جداگانه با روسای مجالس اندونزی و سوریه به بحث و تبادل نظر پرداخت.

دکتر "علی لاریجانی"ابتدا در گفتگو با "آگونگ لاکسونو"، رئیس مجلس اندونزی با تاکید بر ضرورت اقدام فوری مجامع بین المللی برای کمک به بازسازی غزه، خواستار تلاش بیشتر مجمع پارلمانی آسیایی برای پشتیبانی از مردم غزه و اقدام عملی اعضای این مجمع برای بازسازی غزه گردید.

وی در ادامه ضمن استقبال از پیشنهاد رئیس مجلس اندونزی بعنوان رئیس مجمع پارلمانی آسیایی، در خصوص سفر اعضای تروئیکای مجمع به غزه، خاطرنشان ساخت: یقینا سفر اعضای تروئیکای مجمع پارلمانی آسیایی به غزه و برسی راه‌های بازسازی ویرانی‌های بجای مانده از تجاوز سبعانه صهیونیست‌ها به این منطقه، بسیار مفید خواهد بود.

در ادامه رئیس مجلس اندونزی نیز بر ادامه تلاشش برای انجام این سفر تاکید کرد.

دکتر "علی لاریجانی" سپس همین موضوع را در گفتگوی تلفنی با "محمود الابرش" رئیس مجلس خلق سوریه و عضو دیگر تروئیکای مجمع پارلمانی آسیایی، مطرح کرد و خواستار تلاش وی برای تشکیل جلسه تروئیکا در غزه گردید.

رئیس مجلس سوریه هم ضمن استقبال از سفر اعضای تروئیکا مجمع پارلمانی آسیایی برای دیدار از ویرانی‌های جنگ و بررسی راه‌های بازسازی غزه، بر تلاش کشورش برای انجام این نشست تاکید کرد.

شایان ذکر است که روسای مجالس ایران، اندونزی و سوریه اعضای تروئیکای مجمع پارلمانی آسیایی هستند که در روزهای اخیر و همزمان با تجاوز وحشیانه نیروهای صهیونیستی به مردم بی‌پناه غزه، نشست‌هایی در لبنان، سوریه، اردن و استانبول، پیرامون چگونگی پشتیبانی از مردم غزه برگزار کرده اند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet