هدر اصلی
1392/03/26 11:23:06
سرویس فرهنگی
آصفری:

فیس بوک؛ جاسوس خانه آمریکا

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس، با بیان اینکه فیس بوک و گوگل در خدمت نهادهای امنیتی آمریکا هستند، گفت: آمریکا از فضای مجازی به نفع خود استفاده جاسوسی می‌کند.
فیس بوک؛ جاسوس خانه آمریکا عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس، با بیان اینکه فیس بوک و گوگل در خدمت نهادهای امنیتی آمریکا هستند، گفت: آمریکا از فضای مجازی به نفع خود استفاده جاسوسی می‌کند. https://cdn.icana.ir/d/019/3832.jpg فیس,بوک؛,جاسوس,خانه,آمریکا Icana

محمد‌حسن آصفری در گفت ‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه فیس بوک و گوگل در خدمت نهادهای امنیتی آمریکا هستند، توضیح داد: آمریکایی‌ها همواره از فضای مجازی برای نیل به مقاصد سیاسی و اطلاعاتی خود بهره جسته اند، به طوریکه اینترنت بدل به یکی از ارکان جاسوسی در جهان از سوی سیاستمداران آمریکایی شده است.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: دولت آمریکا با درخواست از شبکه‌هایی مثل فیس بوک و گوگل برای کسب اطلاعات از کاربران نشان داد که هیچ ارزشی برای حیطه خصوصی و شخصی شهروندان خود و دیگر مردم جهان قایل نیست.

عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت در مجلس نهم، با بیان اینکه دولت آمریکا برای دخالت در حریم شخصی افراد، حد و مرزی نمی‌شناسد، ادامه داد:‌ استراق سمع و رصد مکالمات و نقل و انتقال پیام‌های در فضای مجازی مصداق بارز نقض آزدی‌های اولیه شخصی است که دولت آمریکا بی‌شرمانه به این کار مبادرت می‌ورزد.

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس شورای اسلامی، افزود: آمریکا از فضای مجازی استفاده جاسوسی می‌کند و طبق افشاگری‌های جولین آسانژ، موسس ویکی لیکس به محض ورود به شبکه‌هایی مثل فیس بوک، نهادهای اطلاعاتی آمریکایی به راحتی اطلاعات شخصی افراد را رصد می‌کنند.

شرکت‌های اینترنتی «گوگل»، «فیس‌بوک» و «مایکروسافت» متهم شده‌اند با نهادهای امنیتی آمریکا از جمله سازمان اطلاعات ملی (NSA) و پلیس «اف بی آی» در خصوص نظارت بر عملکرد کاربران اینترنت همکاری کرده‌اند./

پیان پیام


 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet