عید سعید فطر
1387/11/05 12:38:00
سرویس کمیسیون ها

کمیسیون‌های مجلس در این هفته پذیرای 15 وزیر خواهند بود

۱۵ تن از وزرای دولت نهم جهت پاسخگویی به سوالات نمایندگان و بررسی طرح‌ها و لوایح مرتبط به حوزه‌های کاری‌شان در جلسات این هفته کمیسیون‌های مجلس حضور خواهند یافت.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، وزرای علوم، تحقیقات و فناوری، کشور، امور خارجه، نیرو، فرهنگ و ارشاد اسلامی، اقتصاد و امور دارایی، اطلاعات، راه و ترابری، مسکن، نفت، جهاد کشاورزی، انرژی، آموزش و پرورش، بازرگانی و صنایع و معادن در جلسات هفته جاری کمیسیون های تخصصی مجلس حضور خواهند یافت.

بنابراین گزارش، "سیدشمس الدین حسینی" وزیر اقتصاد جهت ارائه گزارشی از لایحه هدفمند کردن یارانه‌ها و نیز "محمدمهدی زاهدی" وزیر علوم جهت پاسخگویی به سوال "عزیز اکبریان" نماینده کرج و "نادر قاضی پور" نماینده ارومیه در کمیسیون آموزش و تحقیقات حاضر خواهند شد.

در کارگروه آموزش و پرورش این کمیسیون نیز وضعیت مراکز تربیت معلم با حضور وزیر آموزش و پرورش بررسی می‌شود.

کمیسیون اقتصادی نیز مسایل و مشکلات صنعت قند و شکر و واردات فراورده های مذکور را با حضور وزرای بازرگانی، صنایع و معادن و جهاد کشاورزی مورد بررسی قرار می‌دهد.

"صادق محصولی" وزیر کشور نیز با حضور در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی به سوالات "موسی جرف" نماینده آبادان، "غلامرضا دهقان" نماینده کازرون، "داریوش قمری (قنبری)" نماینده ایلام، "طاهرخانی" نماینده تاکستان، "اقبال محمدی" نماینده مریوان، "قدرت الله علیخانی" نماینده قزوین پاسخ می‌دهد.

وزیر امور خارجه نیز جهت پاسخگویی به سوالات حسینی دولت آبادی نماینده برخوار و اولیا نماینده یزد در این کمیسیون حضور می‌یابد.

همچنین در جلسات هفته جاری کمیسیون انرژی لایحه هدفمند کردن یارانه ها با حضور وزرای نفت، نیرو و اقتصاد بررسی می‌شود. وزیر نیرو در این کمیسیون به سوالات "عیسی حعفری" نماینده بهار و کبودرآهنگ، "اعزازی" نماینده بناب، " سیدمحمدرضا میرتاج الدینی" نماینده تبریز و "سیدشریف حسینی" نماینده اهواز پاسخ خواهد داد.

کمیسیون عمران نیز در این هفته در بررسی لایحه هدفمند کردن یارانه ها میزبان وزرای راه و ترابری، مسکن و شهرسازی و می‌باشد.

"صفار هرندی" وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز جهت پاسخگویی به سوالات "فخرالدین حیدری" نماینده سقز و "اقبال محمدی" نماینده مریوان در کمیسیون فرهنگی حاضر خواهد شد.

در کمیسیون کشاورزی نیز لایحه هدفمند کردن یارانه ها با حضور وزرای جهاد کشاورزی، نیرو و اقتصاد مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

کمیسیون ویژه بررسی طرح تحول اقتصادی دولت نیز بررسی لایحه هدفمند کردن یارانه‌ها و اثرات آن در بخش امنیت و اقتصادی، اجتماعی و سیاسی کشور را با حضور وزرای اطلاعات، کشور، بازرگانی ادامه می‌دهد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet