پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1387/11/05 17:27:00
سرویس کمیسیون ها
مخبر کمیسیون صنایع و معادن خبر داد

اعضای هیات تحقیق و تفحص از مخابرات این هفته تعیین می‌شوند

مخبر کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی از تعیین اعضای هیات تحقیق و تفحص از عملکرد شرکت مخابرات ایران در جلسات این هفته کمیسیون خبر داد.

"علی اصغر یوسف‌نژاد" در گفتگو با خبر نگار خانه ملت اظهار داشت: حدود 15 نفر از نمایندگان مجلس طرح  تحقیق و تفحص از مخابرات را امضا نمودند.

وی بابیان اینکه این طرح تحقیق ‌و تفحص پس از چندین جلسه بررسی در کمیسیون صنایع و معادن در نهایت رد شد، تصریح کرد: اما نمایندگان مجلس در جلسه علنی روز یکشنبه  15 دی  تحقیق و تفحص از عملکرد شرکت مخابرات ایران  را به تصویب رساندند.

مخبر کمیسیون صنایع و معادن  اظهار داشت: نمایندگان در این طرح درباره هزینه وجوه خارج از شمول در اختیار مدیران، نحوه عملکرد مرکز تحقیقات شرکت مخابرات ایران، بررسی نحوه قیمت تمام شده خدمات تلفن ثابت و همراه و همچنین نحوه اجرای مناقصات و مزایده‌های 4 سال گذشته و نحوه پرداخت حقوق پیمانکاران پروژه‌ها از سوی مخابرات ایران خواستار تحقیق و تفحص شده‌اند. 

وی بررسی تحقق برنامه‌های شرکت مخابرات در برنامه چهارم توسعه، بررسی خطوط ثابت و همراه واگذار شده به اشخاص حقیقی و حقوقی بدون ضابطه و خسارت وارده به مردم و مشترکان ناشی از عدم انجام به موقع تعهدات در زمینه تلفن ثابت و همراه و بهبود کیفیت ارتباطات سیار با وجود گذشت چند سال و انتخاب مشاور خارجی و خرید سنگین در شهرهای بزرگ کشور و نحوه درآمدها و هزینه‌های شرکت ارتباطات سیار از دیگر محورهای این تقاضا عنوان کرد.

یوسف‌نژاد یادآور شد: نمایندگان متقاضی تحقیق و تفحص درباره پرونه اپراتور اول و سوم نیز از شرکت مخابرات سوال دارند و همچنین سوال‌هایی در خصوص افزایش قیمت پیامک تلفن همراه بدون مصوبه و سایر طرح‌های مخابراتی طبق قانون برنامه چهارم مطرح کرده‌اند.

یوسف نژاد افزود: نمایندگان مذکور همچنین در خصوص تاخیر در اجرای پروژه 6 میلیارد تومانی تلفن همراه از طریق کنسرسیوم داخلی و شفاف‌سازی صورت‌های مالی و تعیین دقیق بازدهی سهام و چگونگی انتقال دارایی‌های شرکت‌های زیرمجموعه مخابرات پیش از ورود به بررسی سئوالات و ابهاماتی دارند.

مخبر کمیسیون صنایع و معادن تصریح کرد: پس از تصویب مجلس این طرح به کمیسیون صنایع عودت داده شده است و این کمیسیون در هفته جاری  اعضای آن را مشخص خواهد نمود.

یوسف نژاد گفت :حداقل 5 نفر از اعضای کمیسیون ویژه تحقیق و تفحص باید از متقاضیان طرح باشند و 11 الی 15 نفر مابقی با  نظر کمیسیون انتخاب خواهند شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet