هدر اصلی
1387/11/06 10:34:00
سرویس سیاسی
لاریجانی اعلام کرد:

مجلس شورای اسلامی بازسازی بنای پارلمان فلسطین را برعهده می‌گیرد

"علی لاریجانی" اعلام کرد: مجلس شورای اسلامی بازسازی بنای پارلمان فلسطین در غزه را که در بمباران‌های رژیم صهیونیستی تخریب گردید برعهده می‌گیرد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "علی لاریجانی" در نطق پیش از دستور جلسه علنی روز یکشنبه گفت: ماه بهمن با پیروزی معجزه آسای ملت شجاع و مظلوم فلسطین علیه رژیم پلید صهیونیستی همزمان گردید.

وی افزود: در این راه هر چند مردم فلسطین شهدای بسیاری تقدیم نمودند و هر چند که رژیم صهیونیستی بیش از پنج هزار نفر را شهید و مجروح و به حدود 20 هزار منزل صدمه جدی وارد نمود اما نتیجه استقامت و فداکاری آنان در حماسه حماس، فروپاشی همیشه دروغین رژیم صهیونیستی در منظر عالمیان بود.

رییس مجلس ادامه داد: حادثه عظیمی که پس از دفاع مقدس حزب الله در نبرد 33 روزه پدیده‌ای نو در عرصه بین‌المللی است و معادلات شیطانی آمریکا و اسرائیل و برخی همدستان آنان را به هم ریخت.

وی این پیروزی افتخار آفرین را به ملت دلاور فلسطین در غزه تبریک گفت و خاطرنشان کرد: به فلسطینیان عزیز می‌گوییم ملت ایران آنگونه که در پیام رهبر معظم انقلاب به خوبی ترسیم گردید در همه شرایط در کنار شما خواهند بود.

لاریجانی اظهار داشت: مجلس شورای اسلامی از ابتدای شرارت رژیم صهیونیستی، با موضع قاطع و تحرک همه جانبه، مجالس کشورهای اسلامی را به کمک شما فراخواند و از این طریق همگرایی بی‌نظیری در دفاع از مظلومیت ملت فلسطین و نفی و طرد سلوک شیطانی رژیم صهیونیستی تدارک نمود.

رئیس مجلس افزود: اینک وظیفه خود می‌دانیم در بازسازی غزه قهرمان به مجاهدت خود ادامه دهیم.

وی تصریح کرد: از نمایندگان مجلس اجازه می‌خواهم تا امروز اعلام نماییم در کنار همکاری فراگیر با دولت "اسماعیل هنیه" در بازسازی بسیاری از مساجد و مدارس و بیمارستان‌ها و منازل، مجلس شورای اسلامی بازسازی بنای پارلمان فلسطین در غزه را که در بمباران‌های رژیم صهیونیستی تخریب گردید برعهده می‌گیرد.

لاریجانی بابیان اینکه در یک ماه اخیر که رژیم صهیونیستی با طراحی قبلی آمریکا و برخی کشورهای اروپایی و منطقه‌ای فجایع بشری نادری را در غزه رقم زد، گفت: بسیاری از وجدان‌های بیدار در سطح بین المللی به میدان آمدند تا مانع شرارت های رژیم صهیونیستی شوند.

وی در ادامه اظهار داشت: امروز ضروری است تا با پیگیری جنایات ضد انسانی اسرائیل در مجامع قضایی و حقوق بشر بین‌المللی از تکرار چنین شرارت‌هایی جلوگیری نماییم و جنایتکاران صهیونیست را به محاکمه بکشانیم.

رییس مجلس گفت: قطعا برخی از اظهارات موذیانه حاکمان اسرائیل را در این روزها مشاهده نموده‌اید کهب رای جبران شکست خود و جهت بازیابی روانی جامعه خود باب ماجراجویی جدیدی را مفتوح نموده‌اند.

علی لاریجانی همچنین اعلام کرد: مجلس شورای اسلامی به زودی کنفرانس بزرگ حماسه غزه را در تهران برگزار می‌کند تا ابعاد حمایت جهانی از مقاومت فلسطین را نشان دهد.

وی شنیدن سخنان پرز مبنی بر اینکه برخی کشورهای عربی اسرائیل را تشویق به نابودی حماس می‌نمودند را تاسف‌بارترین وضعیت برای مسلمانان خواند و گفت: نمی‌توان نقش شیطنت‌آمیز پرز در اختلاف‌افکنی در کشورهای عربی را نادیده گرفت.

وی تصریح کرد: اما چون سخنان وی با قرائن دیگر در حین معرکه عاشورایی غزه همپویی دارد، چنانچه برخی کشورهای عربی در مظان آن قرار دارند اعلام موضع ننمایند، ننگ چنین امری در پرونده سیاسی آنان خواهد ماند و آنان مسئول چنین تفرقه‌ای خواهند بود.

لاریجانی تاکید کرد: مخصوصا شرایط ناعادلانه‌ای که غرب با همدستی برخی از کشورهای منطقه در فشار مجدد در گذرگاه ترسیم نموده‌اند، میدان جدیدی است که اصلاح رفتار این گروه را می‌طلبد.

وی از دولت خواست تا در جهت برپایی نشست آتی تروئیکا مجالس آسیایی در غزه تسهیلات لازم فراهم آورد.

رییس مجلس در ادامه سخنان خود به تغییرات اخیر در ایالات متحده اشاره کرد و گفت: این تغییرات مصادف شده است با مواضع اعلامی تغییرات رفتاری آمریکا.

وی افزود: روشن است شرایط سیاه دولت بوش چنین فضای متفاوتی را طلب می‌نمود تا آمریکا از شرایط نفرین شده درآید؛ اما سکوت در بازی جنایتکارانه اسرائیل نسبت به غزه و حمایت عملی از این رژیم تردیدهای زیادی در تئوری تغییر ایجاد کرده است.

لاریجانی تصریح کرد: مخصوصا اظهارات اخیر در مسئولیت آمریکا نسبت به امنیت اسرائیل بجای دفاع از مظلومان فلسطین نظریه نگاه مقاومت نسبت به کشورهای اسلامی را که در سخنرانی آغاز به کار رئیس جمهور جدید آمریکا مطرح گردید بیشتر در هاله ابهام می‌برد.

وی اظهار داشت: به نظر می‌رسد رفتار آمریکا در 1+5 و مساله اتمی آزمون دیگری است که نسبت الفاظ تغییر در لسان دولتمردان آمریکا با واقعیت را برای ملت ایران بهتر نشان خواهد داد و مجموعه اقدامات آنان در این مسایل مورد رصد جدی ما است.

وی در خصوص تحرکات سبک و موذیانه در پارلمان اروپا گفت: این نشانه وقت ناشناسی آنان است و به نظر می‌رسد این دامی است که صهیونیست برای جلوگیری نقش آفرینی اتحادیه اروپا در منطقه پهن نموده‌ است.

رییس مجلس در بخش دیگری از سخنان خود از اعضای کمیسیون قضایی که همت جدی برای بررسی قانون مجازات اسلامی به خرج دادند تشکر کرد.

وی همچنین ضمن تشکر از اعضای کمیسیون ویژه که در این ایام مستمرا لایحه هدفمند نمودن یارانه ها را مورد بررسی قرار دادند و جلسات متعدد با کارشناسان و صاحبنظران برگزار نمودند،

ابراز امیدواری کرد تا دقت نظر کارشناسی آنان بر غنای لایحه که مساله مهم کشور است بیافزاید و اشکالات آن را مرتفع نماید.

لاریجانی همچنین از دیوان محاسبات که با تلاش و کوشش تفریق بودجه سال 86 را آماده نمود تشکر کرد و گفت: به زودی اجمال آن به اطلاع نمایندگان خواهد رسید تا از این طریق در بررسی بودجه سال آینده زمینه کافی برای بهتر رسیدگی شدن را فراهم خواهد کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet