هدر موبایل
1392/04/05 12:27:39
سرویس دیگر رسانه‌ها_
جعفری:

درصورت تمایل دولت آینده لیست پیشنهادی برای وزارتخانه‌های آموزشی می‌دهیم

نماینده مردم بجنورد در مجلس گفت: درصورت تمایل دولت آینده، لیست پیشنهادی به منتخب مردم برای وزارتخانه‌های آموزشی می‌دهیم.
درصورت تمایل دولت آینده لیست پیشنهادی برای وزارتخانه‌های آموزشی می‌دهیم نماینده مردم بجنورد در مجلس گفت: درصورت تمایل دولت آینده، لیست پیشنهادی به منتخب مردم برای وزارتخانه‌های آموزشی می‌دهیم. https://cdn.icana.ir/d/019/35102.jpg درصورت,تمایل,دولت,آینده,لیست,پیشنهادی,برای,وزارتخانه‌های,آموزشی,می‌دهیم Icana
به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛ قاسم جعفری نماینده مردم بجنورد در مجلس شورای اسلامی درخصوص آرایش دولت آینده با بیان اینکه ابزار یک دولت وزرا، استانداران و فرمانداران هستند، اظهار داشت: حتما تغییراتی در این زمینه رخ خواهد داد و این طبیعی است؛ البته تغییرات باید به صورتی انجام شود که با شعارهای مطرح شده در تضاد نباشد.
 
وی با اشاره به حادث شدن تغییرات در حوزه‌های مربوط به آموزش و پرورش و آموزش عالی اظهار داشت: این تغییرات در صورت رخ دادن به دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی نیز می‌رسد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی به دولت آینده توصیه کرد که در وزارتخانه‌های آموزش و پرورش و علوم تحقیقات و فناوری افراد با تخصص، باتجربه و با انگیزه را بگمارد.

جعفری با بیان اینکه در حال حاضر عده‌ای می‌گویند که بایستی به دنبال تجربه بگردیم، تصریح کرد: البته تجربه دارای اهمیت است اما فردی که30 و اندی سال در جایی حضور داشته تمامی نظرات خود را اعمال کرده است؛ لذا تجربه را بایستی مدنظر قرارداد اما تجربه‌ای که دارای انگیزه است.

وی اضافه کرد: اگر قرار است کسانی در وزارتخانه‌های آموزشی به کار گرفته شوند حتما بایستی مبانی نظام اسلامی، جمهوری اسلامی و انقلاب را قبول داشته و به دنبال استفاده درست و شایسته از تمامی نیروها باشد، این افراد باید به لحاظ فکری نیز دارای تجارب علمی باشند.

این نماینده مردم با بیان اینکه افرادی که برای وزارتخانه‌های علمی انتخاب می‌شوند باید حرفی در زمینه علم و فناوری نیز داشته باشند، تصریح کرد: این افراد بایستی بخصوص در مباحث مربوط به آموزش عالی دارای تخصص باشند تا بتوانند نخبگان را مدیریت کرده و از توانایی‌های آنها بهره ببرند.

وی از همکاری مجلس شورای اسلامی بخصوص کمیسیون آموزش مجلس خبر داد و تاکید کرد که نبایستی به گونه‌ای رفتار کرد که حق مردم ضایع شود.

این عضو کمیسیون آموزش لیست ارائه کردن به دولت از سوی مجلس را نامناسب دانست و گفت: بهتر است خود دولت گزینه‌ها را انتخاب کند و لیستی از سوی ما به آنها داده نشود اما درست این است که در انتخاب‌ها، ملاک‌های درست رعایت شود.

جعفری همچنین اعلام کرد که اگر دولت جدید لیستی از کمیسیون‌های تخصصی مجلس برای انتخاب وزرا بخواهد، این کمیسیو‌ها لیست خود را به دولت ارائه می‌کند.

به گزارش فارس،جعفری با بیان اینکه تاکنون لیستی از کمیسیون آموزش مجلس برای وزرای دولت آینده در حوزه‌های آموزشی خواسته نشده است، خاطرنشان کرد: اگر بخواهند می‌توانیم به آنها کمک کنیم. البته کمیسیون هم گزینه‌هایی دارد اما در صورتی که از ما بخواهند به آنها ارائه می‌کنیم./

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet