خبرگزاری خانه ملت

هفته دفاع مقدس
1392/04/07 12:20:00
سرویس اقتصادی
جمیری:

خودکفایی بنزین با تولید و کنترل مصرف محقق می‌شود

عضو کمیسیون انرژی مجلس، در واکنش به برگزاری جشن خودکفایی بنزین، گفت: جشن خودکفایی بنزین در صورتی محقق خواهد شد که دو مقوله تولید و کنترل مصرف در راستای یکدیگر انجام شود و کشور بتواند در تولید این محصول روی پای خود بایستد.
خودکفایی بنزین با تولید و کنترل مصرف محقق می‌شود عضو کمیسیون انرژی مجلس، در واکنش به برگزاری جشن خودکفایی بنزین، گفت: جشن خودکفایی بنزین در صورتی محقق خواهد شد که دو مقوله تولید و کنترل مصرف در راستای یکدیگر انجام شود و کشور بتواند در تولید این محصول روی پای خود بایستد. https://cdn.icana.ir/d/019/30842.jpg خودکفایی,بنزین,با,تولید,و,کنترل,مصرف,,محقق,می‌شود Icana

عبدالکریم جمیری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به افتتاح پالایشگاه لاوان و برگزاری جشن خدکفایی بنزین، گفت: اگر بتوان تولید بنزین را افزایش داد وهمچنین مصرف این فرآورده را تحت کنترل درآورد، بدون شک کشور در آینده‌ای نزدیک به عنوان یکی از صادرکنندگان بنزین محسوب خواهد شد.

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه در حال حاضر به کار بردن واژه جشن خودکفایی بنزین صحیح نیست، افزود: هرچند ایران در تولید بنزین و دیگر فرآورده‌های نفتی به مرز خودکفایی نزدیک شده است، اما به نظر نمی‌رسد واردات بنزین به کشور کاملا متوقف شده باشد.

وی تصریح کرد: جشن خودکفایی بنزین در صورتی محقق خواهد شد که دو مقوله تولید و کنترل مصرف در راستای یکدیگر انجام شود و کشور بتواند در تولید این محصول روی پای خود بایستد.

جمیری با اشاره به کیفیت بنزین تولید شده در کشور، اظهار کرد: در کنار افزایش و ساخت پالایشگاه‌های کشور بحث ارتقاء کیفیت بنزین نیز باید مد نظر مسئولین وزارت نفت قرار گیرد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس، خاطر نشان کرد: در شرایط کنونی ممکن است برخی خودروهای کشور توان استفاده از بنزین با کیفیت یورو 4 را نداشته باشند که در این مورد صنعت خودروسازی نیز باید همزمان با پیشرفت پالایشگاه‌های کشور، حرکت رو به جلو و جهشی خود را ادامه دهد.

در این مورد پیش بینی شده که با بهره‌برداری از طرح‌های توسعه و بهینه‌سازی واحدهای موجود تولید بنزین و همچنین بهره‌برداری از پالایشگاه‌های لاوان و ستاره خلیج فارس، ایران به صادرکننده بنزین تبدیل می‌شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet