اربعین حسینی
1392/04/07 14:12:00
سرویس اقتصادی
بنی هاشمی چهارم :سهمیه بندی هم نتوانست مصرف بی‌رویه بنزین را مهار کند

خطر بازگشت مصرف بی‌رویه بنزین

عضو کمیسیون انرژی مجلس، با هشدار در مورد افزایش مصرف بنزین در کشور، خاطر نشان کرد: هرچند طرح سهمیه‌بندی بنزین در اوایل، مصرف این سوخت را در کشور کنترل کرد، اما در شرایط کنونی مصرف آن در حال افزایش است، که این امر می‌تواند خودکفایی در تولید بنزین را به تعویق اندازد.
خطر بازگشت مصرف بی‌رویه بنزین عضو کمیسیون انرژی مجلس، با هشدار در مورد افزایش مصرف بنزین در کشور، خاطر نشان کرد: هرچند طرح سهمیه‌بندی بنزین در اوایل، مصرف این سوخت را در کشور کنترل کرد، اما در شرایط کنونی مصرف آن در حال افزایش است، که این امر می‌تواند خودکفایی در تولید بنزین را به تعویق اندازد. https://cdn.icana.ir/d/019/16472.jpg خطر,بازگشت,مصرف,بی‌رویه,بنزین Icana

سید هاشم بنی هاشمی چهارم در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اینکه ایران در تولید بنزین به مرز خودکفایی نزدیک شده است، گفت: ایران در شرایط کنونی در تولید بنزین به مرز خوکفایی نزذیک شده تا جایی که می‌توان اذعان کرد، کشورمان دیگر نیازی به واردات این محصول نخواهد داشت.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی، افزود: با افتتاح و بهره‌برداری از پالایشگاه لاوان و دیگر پالایشگاه‌های کشور، ایران در آینده‌ای نه‌چندان دور به یکی از بزرگترین صادرکنندگان بنزین تبدیل خواهد شد.

وی با بیان اینکه در راستای گسترش پالایشگاه‌ها، کیفیت بنزین داخلی نیز باید افزایش یابد، تصریح کرد: بنزین با کیفیت یورو4 در بسیاری از شهرهای ایران تولید و مصرف می‌شود، لذا در این زمینه نیز کشورمان می‌تواند در تولید بنزین با کیفیت به مرز خودکفایی نزدیک شود.

بنی هاشمی چهارم اظهار کرد: در حال حاضر برخی خودروهای داخلی کشورمان به‌گونه‌ای طراحی شده‌اند که بنزین یورو4 را نمی‌پذیرند، بنابراین باید توجه داشت که تولید بنزین یورو4 متناسب با خودروسازی کشور نیست.

عضو کمیسیون انرژی مجلس، با هشدار در مورد افزایش مصرف بنزین در کشور، خاطر نشان کرد: هرچند طرح سهمیه‌بندی بنزین در اوایل، مصرف این سوخت را در کشور کنترل کرد، اما در شرایط کنونی مصرف آن در حال افزایش است، که این امر می‌تواند خودکفایی در تولید بنزین را به تعویق اندازد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet