اربعین حسینی
1392/04/07 12:39:00
سرویس اقتصادی
موسوی لارگانی:تصمیمات خلق الساعه کشور را از اهداف سند چشم انداز دور کرد

افزایش ارزش پول ملی باترویج مصرف کالای ایرانی

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه تصمیمات خلق الساعه‌ای گرفته شده توسط برخی از مسئولان سبب شد تا به رشد اقتصادی ۸ درصدی مورد نظر در سند چشم انداز نرسیم ، گفت: دولتمردان نسبت به تولیدکالای باکیفیت داخلی و خرید آن توسط مردم اصرار و فرهنگ سازی کنند چرا که این سیاست در نهایت منجر به افزایش ارزش پول ملی می شود.
افزایش ارزش پول ملی باترویج مصرف کالای ایرانی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه تصمیمات خلق الساعه‌ای گرفته شده توسط برخی از مسئولان سبب شد تا به رشد اقتصادی 8 درصدی مورد نظر در سند چشم انداز نرسیم ، گفت: دولتمردان نسبت به تولیدکالای باکیفیت داخلی و خرید آن توسط مردم اصرار و فرهنگ سازی کنند چرا که این سیاست در نهایت منجر به افزایش ارزش پول ملی می شود. https://cdn.icana.ir/d/019/13503.jpg افزایش,ارزش,پول,ملی,باترویج,مصرف,کالای,ایرانی Icana

سید ناصرموسوی لارگانی درگفت و گو باخبرنگاراقتصادی خبرگزاری خانه ملت، گفت: دولتمردان نسبت به  تولید کالای باکیفیت داخلی و خرید آن توسط مردم اصرار و فرهنگ سازی کنند چرا که این سیاست در نهایت منجربه افزایش ارزش پول ملی می شود.

نماینده مردم فلاورجان درمجلس شورای اسلامی افزود:ارزش پول ملی کشورمان طی سالهای گذشته به دلیل اتخاذ سیاستهای نادرست بانک مرکزی کاهش یافت به نحوی که حتی کشورهایی که سطح اقتصادیشان مشابه و یا پایین تر از کشورماهستند برای پول ما ارزشی قایل نیستند.

وی  با بیان اینکه دولت برای تقویت صادرات غیرنفتی می توانست برنامه ریزی بهتری داشته باشد تا هم کشور از وابستگی نفت خارج شود وهم چرخه تولید به حرکت درآید، گفت: لازمه افزایش ارزش پول ملی و کاهش وابستگی به درآمدهای نفتی تولید کالای باکیفیت و صدورآن به بازارهای جهانی و کاهش وابستگی به کالای خارجی است که البته تحقق این امر نیازمند برنامه ریزی درست و تیم اقتصادی قوی دردولت است.

موسوی لارگانی تصمیمات خلق الساعه بانک مرکزی و دولت را دلیل اصلی کاهش ارزش پول ملی دانست و افزود: تصمیمات خلق الساعه‌ای که بعضی از مسئولان می‌گرفتند و نظراتی که می‌دادند سبب شد تا به رشد اقتصادی 8 درصد که برای کشور در نظر گرفته شده بود و مورد انتظار اقتصاددانان و مسئولان نظام و اقتصاددانان بیرون از دولت بودند نرسیم.

این عضوکمیسیون اقتصادی مجلس گفت: دولت آینده باید یک تیم اقتصادی قوی داشته باشد و از نظر کارشناسانی که بیرون از دولت قرار دارند نیز استفاده بکند تا بتواند بهترین راه ممکن را برای اصلاح وضع کنونی در پیش بگیرد.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس افزود: در حال حاضرهر روز شاهد افت ارزش پول ملی خود هستیم و طی برآوردی از خرداد ماه سال گذشته نسبت به امسال ارزش پول ملی ما به یک سوم کاهش پیدا کرده است که دولت منتخب برای رفع این مشکل باید راهکارمناسبی را ارائه کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet