خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1392/04/07 12:58:33
سرویس دیگر رسانه‌ها_
علیمردانی با تشریح هدف از احیای سازمان مدیریت:

مجلس و دولت ظرفیت خوبی برای احیای مجدد سازمان مدیریت دارند

نماینده‌ی مردم زنجان در مجلس با تشریح جزییات پیگیری این موضوع گفت:متاسفانه مسئولان اقتصادی نیز معتقد هستند که بهره‌وری در کشور وجود ندارد و بازدهی کارها بالا نیست و با توجه به افزایش آزمون و خطا در کشور ضرورت احیای مجدد این سازمان بیش از گذشته احساس می‌شود.
مجلس و دولت ظرفیت خوبی برای احیای مجدد سازمان مدیریت دارند نماینده‌ی مردم زنجان در مجلس با تشریح جزییات پیگیری این موضوع گفت:متاسفانه مسئولان اقتصادی نیز معتقد هستند که بهره‌وری در کشور وجود ندارد و بازدهی کارها بالا نیست و با توجه به افزایش آزمون و خطا در کشور ضرورت احیای مجدد این سازمان بیش از گذشته احساس می‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/20806.jpg مجلس,و,دولت,ظرفیت,خوبی,برای,احیای,مجدد,سازمان,مدیریت,دارند Icana

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری خانه ملت؛ محسن علیمردانی درباره‌ی احیاء مجدد سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی که وی پیشنهاد طرح مجدد آن را مطرح کرده است گفت: اعضای سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور از افراد متخصص و اساتید دانشگاه بوده‌اند، اما امروز اکثر مردم به این نتیجه رسیده‌اند که انحلال اشتباه است؛ چرا که پیامدهای ناگواری را در اقتصاد کشور برجای گذاشته است.
طراح طرح «تشکیل سازمان مدیریت برنامه‌ریزی و بهره وری» با اشاره به اینکه فوریت این طرح در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسیده و اکنون در کمیسیون برنامه و بودجه در دست بررسی قرار گرفته است گفت: احساس می‌شود که احیاء مجدد این سازمان به مطالبه‌ی عمومی تبدیل شده و البته رئیس جمهور منتخب نیز در برنامه‌های خود قول احیاء آن را داده بود.
وی تصریح کرد: پیشنهاد این طرح از اواخر سال گذشته مطرح شد و پس از جمع آوری 225 امضاء به هیات رئیسه مجلس تقدیم شد تا در نوبت بررسی در صحن علنی مجلس قرار گیرد.
عضو کمیسیون اجتماعی افزود: در حال حاضر نیز بحث تشکیل این سازمان با عنوان سازمان مدیریت، برنامه‌ریزی و بهره‌وری مطرح شده است؛ زیرا معتقدیم بهره‌وری از جمله معقوله‌هایی است که در کشور خیلی برای آن کار کارشناسی صورت نگرفته است و اکثر اقتصاددانان معتقد هستند که مسئول بهره‌وری در کشور وجود ندارد.
وی با تاکید بر توجه به موضوع بهره‌وری در اقتصاد کشور اظهار کرد: متاسفانه در ایران بازدهی کارها چندان بالا نیست و آزمون و خطا بسیار در حال اتفاق افتادن است، لذا احساس می‌شد که چنین سازمانی مجددا احیاء شود و با تلفیق بهره‌وری به مدیریت و برنامه‌ریزی بتوانیم برای اقتصاد کشور برنامه‌ریزی داشته باشیم که خوشبختانه یک فوریت آن نیز در صحن علنی مجلس به تصویب رسید.
علیمردانی خاطر نشان کرد: اکنون که یک فوریت این طرح در صحن علنی مجلس به تصویب رسیده است، در کمیسیون برنامه و بودجه مورد بررسی و کارشناسی قرار می‌گیرد تا ایرادات آن به حداقل رسیده و انشاء الله به تصویب نهایی بینجامد.
وی در بخش دیگری از این گفت‌وگو اظهار کرد: در این زمینه با علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلای نیز صحبت‌هایی انجام دادیم و به این نتیجه رسیدیم که برای این که کار سیاسی تلقی نشود بعد از انتخابات این طرح مطرح شود، بنابراین اکنون که فوریت آن به تصویب رسیده معتقدم با توجه به برنامه‌های ارائه شده از سوی رئیس جمهور منتخب بتواند فصل مشترکی باشد تا شروع یک کار خوب بین دولت و مجلس.
طراح طرح تشکیل سازمان مدیریت و برنامه ریزی و بهره وری با تاکید بر این که ظرفیت بالایی در مجلس و دولت برای احیای مجدد این سازمان وجود دارد، گفت: در این زمینه کار کارشناسی بسیار قوی انجام گرفته و حتی علاوه بر اقتصاددانان با وزرای سابق در زمینه‌ی اقتصادی و برخی از کارشناسان پیشین این سازمان صحبت‌هایی انجام شد تا به این نتیجه رسیدیم که باید مجددا احیاء شود و نباید این انحلال در آن زمان اتفاق می‌افتاد.
به گزارش خبرگزاری ایسنا، علیمردانی خاطر نشان کرد: پیشنهادم به دولت منتخب این است که جلوی دخالت دستگاه‌های ذیربط در اجراییات را بگیرد و از سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی بیشتر به عنوان نقش مشورتی نیز استفاده کند و مسائل اجرایی به عهده‌ی وزراء گذاشته شود و اگر دستگاهها مطالبه‌ای هم دارند از طریق رئیس سازمان ورود کنند./
پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet