هدر اصلی
1392/04/08 09:17:04
سرویس اقتصادی
رحمانی:اختصاص تنها10درصداز منابع بانک‌ها به بخش صنعت در سال گذشته

مشکل تولید باصدور بخشنامه حل نمی‌شود

رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس با تاکید براینکه تنها ۱۰ درصد از منابع بانک ها در طول سال گذشته به بخش صنعت و معدن اختصاص یافته است گفت:مشکل تولید صرفا باصدور بخشنامه حل نمی شود وبدون شناسایی ریشه مشکلات تولید و گام عملی در رفع آن مشکلات این بخش حل نمی‌شود و اگر بخشنامه ای هم صادر شود ضمانت اجرایی نخواهد داشت.
مشکل تولید باصدور بخشنامه حل نمی‌شود رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس با تاکید براینکه تنها ۱۰ درصد از منابع بانک ها در طول سال گذشته به بخش صنعت و معدن اختصاص یافته است گفت:مشکل تولید صرفا باصدور بخشنامه حل نمی شود وبدون شناسایی ریشه مشکلات تولید و گام عملی در رفع آن مشکلات این بخش حل نمی‌شود و اگر بخشنامه ای هم صادر شود ضمانت اجرایی نخواهد داشت. https://cdn.icana.ir/d/019/19211.jpg مشکل,تولید,باصدور,بخشنامه,حل,نمی‌شود Icana

رضا رحمانی درگفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با تاکید براین که مشکل تولید صرفا باصدور بخشنامه حل نمی شود، گفت: بدون شناسایی ریشه مشکلات تولید و گام عملی در رفع آن مشکلات این بخش حل نمی شود و اگر بخشنامه ای هم صادر شود ضمانت اجرایی نخواهد داشت.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قوی ترین ووزرای کابینه آینده باید وزیر اقتصاد و صنایع باشند،افزود: خلق حماسه اقتصادی الزاماتی دارد و اولین الزام آن حمایت از تولید است از اینرو دولت بعدی باید حمایت از تولید را جدی بگیرد.

وی با تاکید بر اینکه دولت برای حل مشکلات اقتصادی مانند بیکاری و تورم باید به تولید توجه بیشتری داشته باشد، گفت: بخش های مختلف صنعتی و تولیدی کشور به شدت نیازمند نقدینگی هستند و عدم تزریق منابع مالی به این بخش آن ها را با مشکل مواجه کرده است.

رحمانی افزود: با بررسی صورتهای مالی یکی از بانک های بزرگ کشورتوسط  کمیسیون متوجه شدیم که تنها ۱۰ درصد از منابع خود را در طول سال گذشته به بخش صنعت و معدن اختصاص داده است درحالی که بانکها معتقدند ۲۹ درصد از منابع خود را به بخش صنعت اختصاص داده اند.

رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: تا زمانی که مشکل تولید حل نشود تورم مهار نمی شود از این رو از دولت جدید انتظار داریم تولید را محور قرار دارد و سیاستها را در این راستا تنظیم کند.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس با تاکید بر اینکه با حمایت و تقویت تولید و صادرات آن وضعیت معیشتی و اقتصادی مردم بهبود خواهد یافت، افزود: کمیسیون صنایع و معادن مجلس آماده هر گونه همکاری با دولت جدید در زمینه حمایت از تولید و صنعت کشور و رونق فضای کسب و کار در کشور است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet