هدر موبایل
1392/04/08 12:53:19
سرویس اقتصادی
امیری خامکانی:زنگ خطر برای‌تولید بنزین بی کیفیت به صدا درآمد

پالایشگاه‌ها در تولید بنزین کمیت را فدای کیفیت نکنند

عضو کمیسیون انرژی مجلس، با اشاره به کیفیت پایین بنزین یورو۴ تولید شده در کشور، گفت: در شرایط کنونی پالایشگاه‌های کشور در تولید بنزین کمیت را فدای کیفیت کرده‌اند که این موضوع زنگ خطری برای عرضه و تولید بنزین در کشور محسوب می‌شود.
پالایشگاه‌ها در تولید بنزین کمیت را فدای کیفیت نکنند عضو کمیسیون انرژی مجلس، با اشاره به کیفیت پایین بنزین یورو4 تولید شده در کشور، گفت: در شرایط کنونی پالایشگاه‌های کشور در تولید بنزین کمیت را فدای کیفیت کرده‌اند که این موضوع زنگ خطری برای عرضه و تولید بنزین در کشور محسوب می‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/7971.jpg پالایشگاه‌ها,در,تولید,بنزین,کمیت,را,فدای,کیفیت,نکنند Icana

حسین امیری خامکانی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت،  به عرضه بنزین یورو 4 در کشوراشاره کردو گفت: هرچند تولید و عرضه بنزین یورو4 امری مثبت و سازنده در کشور تلقی می‌شود، اما به علت تبخیر بیش از حد این محصول تولیدی، بسیاری از جایگاه داران سوخت از عرضه بنزین یورو4 انصراف داده‌اند.

نماینده مردم زرند و کوهبنان در مجلس شورای اسلامی، افزود: در شرایط کنونی پالایشگاه‌های کشور کمیت را فدای کیفیت کرده‌اند که این موضوع زنگ خطری برای عرضه و تولید بنزین در کشور محسوب می‌شود.

وی تصریح کرد: در حال حاضر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی برای تبخیر بنزین مقدار مشخصی را تعیین کرده است که در مقابل آن درصدی را به جایگاه داران پرداخت می‌کند، اما حجم تبخیر بنزین تولید شده یورو4 در کشور از رقم تعیین شده بالاتر بوده که این امر به زیان جایگاه داران تمام شده است.

امیری خامکانی اظهار کرد: رسیدن به استانداردهای جهانی در تولید بنزین باید از اولویت‌های وزارت نفت باشد، چراکه بدون در نظر گرفت این موضوع رقابت با دیگر کشورها امکان پذیر نخواهد بود.

عضو کمیسیون انرژی مجلس، خاطر نشان کرد: تولید و عرضه بنزین یورو4 در ابتدای راه خود قرار داشته، لذا به نظر می‌رسد در آینده‌ای نزدیک مشکلات تولید این نوع بنزین در کشور برطرف شود.

گفتنی است، گوگرد بنزین یورو4 باید 50 PPMباشد اما گوگرد بنزین یورو4 تولید داخل 10 PPM است که موجب تبخیر بیش از حد بنزین در مخرن جایگاه و باک خودرو می‌شود، لذا این مورد یکی از دلایل انصراف برخی جایگاه داران از عرضه بنزین یورو4 عنوان شده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet