هدر موبایل
1392/04/08 13:10:30
سرویس اقتصادی
نیازآذری:گرانی،میوه ها را پشت ویترین برد

خروج میوه ازسبدمصرفی خانوار

عضو کمیسیون کشاورزی،‌ آب و منابع طبیعی مجلس، با انتقاد از گرانی در بازار میوه و کاهش قدرت خرید مردم، گفت: نابه سامانی موجود در میادین میوه و تره بار نه تنها نشان از اهمال در وظایف از سوی وزات‌خانه‌‌های مسئول است بلکه گرانی های موجود مصرف میوه را از سبد خانوارها خارج کرده است.
خروج میوه ازسبدمصرفی خانوار عضو کمیسیون کشاورزی،‌ آب و منابع طبیعی مجلس، با انتقاد از گرانی در بازار میوه و کاهش قدرت خرید مردم، گفت: نابه سامانی موجود در میادین میوه و تره بار نه تنها نشان از اهمال در وظایف از سوی وزات‌خانه‌‌های مسئول است بلکه گرانی های موجود مصرف میوه را از سبد خانوارها خارج کرده است. https://cdn.icana.ir/d/019/36011.jpg خروج,میوه,ازسبدمصرفی,خانوار Icana

حسین نیازآذری در گفت‌و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه میو‌های تولید داخل نباید نوسان قیمت شدید داشته باشند، افزود: متأسفانه تفاوت قیمت میوه از تره بار در یک منطقه با تره‌بار در منطقه دیگر نشان از نبود نظارت بر بازار و وعد‌های بی عمل دولت در خصوص کنترل قیمت‌ها دارد.

نماینده مردم بابلسر و فریدون کنار در مجلس شورای اسلامی با ابراز نگرانی از گرانی موجود در بازار میوه و تره  بار، افزود: متأسفانه شیوع گرانی به تمامی میوه‌ها کاهش قدرت خرید مردم را موجب شده است.

عضو کمیسیون کشاورزی،‌ آب و منابع طبیعی مجلس، با انتقاد از گرانی موجود در بازار میوه و کاهش قدرت خرید مردم، گفت: نابه سامانی موجود درمیادین میوه و تره بار نشان از اهمال دروظایف از سوی وزات‌خانه‌‌های مسئول است.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با بیان اینکه عرضه میوه در بازار بیش از قیمت تعیین شده از سوی سازمان‌های مسئول نباید صورت بگیرد، افزود: متأسفانه قیمت‌گذاری‌ها فقط در دفاتر صورت گرفته و در میادین اعمال نمی شوند.

وی ادامه داد: کاهش تولید میوه در کشور وجود ندارد که منجر به افزایش قیمت‌ها شود بنابراین تنها عامل رسوخ گرانی در انواع مختلف میوه‌های باز بودن دست سود‌جویان برای نرخ‌گذاری است.

نماینده مردم بابلسر و فریدون کنار در مجلس، با بیان اینکه وزارت صنعت، معدن و تجارت باید نظارت خود بر بازار برای کنترل قیمت‌ها را افزایش دهد، افزود: میادین میوه و تره‌بار در صورت تشدید کنترل‌ها باید طبق قیمت های مصوب به عرضه میوه و تره بار اقدام کنند.

نیازآذری با انتقاد از تفاوت قیمت میوه در میادین مختلف شهر‌ها، گفت: تفاوت قیمت ها نشان از رها کردن بازار توسط دولت است.

عضو کمیسیون کشاورزی،‌ آب و منابع طبیعی مجلس، یادآور شد: کاهش نگرانی مردم و افزایش تمایل آنان به خرید میوه منوط به تنظیم بازار و کنترل قیمت‌ها از سوی مسئولان است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet