خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1392/04/08 15:52:20
سرویس سیاسی
قشقاوی: سفارت ایران هنوز دستگیری اتباع ایرانی را در کویت تایید نکرده است

روزانه حدود 600 مورد دستگیری در آب‌های خلیج فارس وجود دارد

معاون پارلمانی، کنسولی و امور ایرانیان وزارت خارجه با اشاره به اینکه روزانه ۵۰۰ تا ۶۰۰ مورد دستگیری در حوزه آب‌های خلیج فارس رخ می‌دهد، تصریح کرد: سفارت ایران هنوز دستگیری اتباع ایرانی را در کویت تایید نکرده است.
روزانه حدود 600 مورد دستگیری در آب‌های خلیج فارس وجود دارد معاون پارلمانی، کنسولی و امور ایرانیان وزارت خارجه با اشاره به اینکه روزانه 500 تا 600 مورد دستگیری در حوزه آب‌های خلیج فارس رخ می‌دهد، تصریح کرد: سفارت ایران هنوز دستگیری اتباع ایرانی را در کویت تایید نکرده است. https://cdn.icana.ir/d/019/27713.jpg روزانه,حدود,600,مورد,دستگیری,در,آب‌های,خلیج,فارس,وجود,دارد Icana

حسن قشقاوی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت درباره بازداشت ۲ تبعه ایرانی از سوی دولت کویت به اتهام قاچاق گازوئیل از این کشور، گفت: سفارت ایران در کویت تاکنون خبری درباره بازداشت اتباع ایرانی ارسال نکرده است؛ درحالیکه معاونت امور ایرانیان وزارت خارجه زمانی می‌تواند به عنوان مقام رسمی در این باره اظهارنظر کند که سفارت ایران به عنوان مرجع اصلی، صحت و سقم این مطلب را تایید کند.

معاون پارلمانی، کنسولی و امور ایرانیان وزارت خارجه افزود: اگر صدور چنین بیانیه‌ای از سوی وزارت کشور کویت صحت داشته باشد، سفارت ایران باید آن را تایید کند و در این صورت، معاونت امور ایرانیان وزارت خارجه وارد عمل می‌شود و فرآیندهای لازم را دنبال می‌کند.

وی بیان کرد: دستگیری اتباع خارجی به‌خصوص در فضاهای دریایی زیاد اتفاق می‌افتد اما از آنجا که ارتباط خوبی بین گاردهای ساحلی کشورهای حاشیه خلیج فارس وجود دارد، اگر موردی ملاحظه شود، با حسن نظر به یکدیگر یا سفارتخانه‌ها اطلاع می‌دهند.

قشقاوی با تاکید بر اینکه ماهیت این موارد سیاسی نیست، توضیح داد: بعضی از اتهامات بی‌اساس است و در مورادی هم که درست باشد، نیروهای گارد ساحلی به علت تعامل مثبتی که با هم دارند، موضوع را حل و فصل می‌کنند.

معاون پارلمانی، کنسولی و امور ایرانیان وزارت خارجه با اشاره به اینکه براساس کنوانسیون وین، باید دستگیری تبعه یک کشور در کشوری دیگر به استحضار سفارتخانه منتسب به ملیت آن فرد رسانده شود، گفت: تعامل مثبتی بین ایران و کویت در این زمینه‌ها وجود دارد و چنین مواردی به دلیل حسن همجواری به سرعت اطلاع‌رسانی می‌شود.

بر اساس بیانیه ای که توسط وزارت کشور کویت صادر شده، مقامات تحقیقات کیفری کویت با کمک نیروهای گارد ساحلی 2 تبعه ایرانی را به جرم قاچاق گازوئیل دستگیر کردند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet