هدر موبایل
1392/04/09 09:33:27
سرویس اقتصادی
ندیمی با اشاره به بی انگیزه شدن کشاورزان در پی عدم تحقق وعده های دولت:

بدهی‌ چا‌یکاران پایانی ندارد

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، از برآورده نشدن مطالبات چایکاران و افزایش نارضایتی آنان در پی وعده‌‌های بی‌عمل دولت خبر دادوگفت: امروز و فردا کردن دولت برای تعیین نرخ عادلانه خرید تضمینی چای و پرداخت بدهی چایکاران به تراژدی بی‌پایانی و سریالی ادامه دار تبدیل شده است.
بدهی‌ چا‌یکاران پایانی ندارد عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، از برآورده نشدن مطالبات چایکاران و افزایش نارضایتی آنان در پی وعده‌‌های بی‌عمل دولت خبر دادوگفت: امروز و فردا کردن دولت برای تعیین نرخ عادلانه خرید تضمینی چای و پرداخت بدهی چایکاران به تراژدی بی‌پایانی و سریالی ادامه دار تبدیل شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/3819.jpg بدهی‌,چا‌یکاران,پایانی,ندارد Icana

ایرج ندیمی در گفت‌و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به عدم پرداخت بدهی چایکاران از سوی دولت، گفت: امروز فردا کردن دولت برای پرداخت بدهی چایکاران بی‌اعتمادی در تولید‌کنندگان را موجب شده است.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه پی گیری‌های مستمر نیز تاکنون ثمره ای در خصوص پرداخت بدهی چایکاران نداشته است، افزود: سکوت چایکاران در برابر بدقولی دولت برای ملاحظه مسائل اجتماعی و سیاسی کشور بوده است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، از برآورده نشدن مطالبات چایکاران و افزایش نارضایتی آنان در پی وعده‌‌های بی‌عمل دولت خبر داد.

این نماینده مردم در مجلس نهم با تأکید بر اینکه راه جلوگیری از واردات چای توجه به تولید ملی و رفع موانع کشاورزی داخلی است، گفت: جای نگرانی در خصوص نابودی چای‌ ایرانی با ادامه روند بدهی‌های معوق چایکاران وجود دارد.

وی با بیان اینکه نرخ خرید تضمینی چای طبق وعده دولت باید افزایش میافت، افزود: یکی دیگر از وعده‌های بی‌عمل دولت که انگیزه تولید را از کشاورزان به ویژه چایکاران گرفته است عدم تغییر در نرخ خرید تضمینی چای است.

 نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس با بیان این مطلب که قرار بود نرخ خرید تضمینی چای از 900 تومان به هزار 200تومان افزایش یابد، تصریح کرد: امروز و فردا کردن دولت برای تعیین نرخ عادلانه خرید تضمینی چای و پرداخت بدهی چایکاران تراژدی بی‌پایانی و سریالی ادامه دار تبدیل شده است.

وی با تأکید بر اینکه عدم پرداخت بدهی چایکاران مشکلات  بسیاری را به همراه خواهد داشت افزود: اولین مشکل عدم پرداخت بدهی‌ چایکاران از بین بردن انگیزه تولیدات و کاهش تولید چای ایرانی است.

نماینده مردم در مجلس نهم با بیان این مطلب که از معضلات دیگری که عدم پرداخت بدهی چایکاران به همراه دارد مشکل بیکاری جوانان است تصریح کرد: بسیاری از مردم با تولید چای امرار معاش می‌کردند که عدم دریافت بدهی‌های خود از سازمان چای آنان را به ادامه فعالیت و کشت بی‌انگیزه کرده است.

ندیمی با بیان اینکه خرید چای با نرخ قبلی نیز هنوز در بسیاری از شهرستان‌ها صورت نگرفته است، گفت: دولت باید پاسخ گوی مشکلات کشاورزان باشد و برای رفع آن‌ها تلاش کند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، یادآور شد: حمایت از کشاورزان نباید به حرف و شعار محدود شود چرا که کشاورزی پایه توسعه کشور و عدم وابستگی به کشور‌های خارجی است./

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet