ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران
1392/04/08 16:56:59
سرویس بین الملل
معاون وزیر امور خارجه دولت فلسطین خبر داد:

تلاش حماس برای خروج از فهرست تروریسم آمریکا و اتحادیه اروپا

معاون وزیر امور خارجه دولت منتخب فلسطین در غزه از تلاش جنبش حماس جهت خروج از فهرست تروریسم کشورهای غربی خبر داد.
تلاش حماس برای خروج از فهرست تروریسم آمریکا و اتحادیه اروپا معاون وزیر امور خارجه دولت منتخب فلسطین در غزه از تلاش جنبش حماس جهت خروج از فهرست تروریسم کشورهای غربی خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/8455.jpg تلاش,حماس,برای,خروج,از,فهرست,تروریسم,آمریکا,و,اتحادیه,اروپا Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، به نقل از "شفقنا"، معاون وزیر امور خارجه دولت منتخب فلسطین در نوار "غزه" روز جمعه اعلام کرد که در چارچوب تلاش های جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) جهت خروج از "فهرست تروریسم" کشورهای غربی و برقراری روابط رسمی با این کشورها، با مسئولان برخی کشورهای اروپایی دیدار کرده است.

به گفته این عضو برجسته جنبش "حماس"، وی جهت خروج نام این جنبش از "فهرست تروریسم" کشورهای غربی، با برخی مسئولان بلندپایه کشورهای اروپایی از جمله چندین سفیر، نماینده پارلمان و مسئول وزارت امور خارجه و همچنین برخی رهبران احزاب سیاسی و تعدادی از شخصیت های نزدیک به تصمیم گیرندگان در این کشورها، دیدارهای زیادی داشته است.

معاون وزیر امور خارجه دولت منتخب فلسطین همچنین تاکید کرد که برخی از این دیدارها در کشورهای اروپایی و برخی دیگر در نوار "غزه" و شهر "قاهره"، پایتخت مصر برگزار شده و طی آنها با شخصیت هایی از 8 تا 9 کشور اروپایی مذاکره کرده است.

"غازی حمد" در این باره اظهار داشت: طی این دیدارها از مسئولان اروپایی خواستار عبور از مرحله کنونی شدیم، بدین معنا که گام هایی عملی جهت برخورد رسمی با جنبش "حماس" اتخاذ شود که نخستین گام نیز خروج نام جنبش از "فهرست تروریسم" است.

با وجود اعلام معاون وزیر امور خارجه دولت منتخب فلسطین مبنی براینکه بیشتر مذاکره کنندگان اروپایی بر این باور بوده اند که مواضع کنونی جنبش "حماس" مثبت بوده و این جنبش می تواند نقش مهمی در منطقه و در پرونده سازش با رژیم صهیونیستی ایفا کند، در نتیجه باید با روش متفاوتی با آن برخورد شود، چرا که سیاست مجازات و محاصره بدون فایده بوده است، اما وی همزمان اذعان کرد که تاکنون موضع رسمی کشورهای اروپایی در این زمینه تغییر چندانی نداشته و این مسئله ایجاب می کند که تلاش بیشتری در این راستا صورت گیرد، به ویژه آنکه مسئولان رژیم صهیونیستی تلاش بی وقفه ای جهت ممانعت از وقوع چنیین تغییراتی انجام می دهند.

لازم به ذکر است که جنبش "حماس" سال ها است که در "فهرست سازمان های تروریستی" آمریکا و اتحادیه اروپا قرار دارد، اما به نظر می رسد که موضع گیری های دو سال اخیر رهبران این جنبش حاکم در نوار "غزه"، به ویژه حمایت آنها از مخالفان نظام حاکم در سوریه، تغییراتی در سیاست کشورهای غربی در قبال این جنبش را به دنبال داشته باشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet