ولادت حضرت امام رضا (ع)
1392/04/09 12:40:15
سرویس اقتصادی
خصوصی ثانی با ارزیابی اصلاح ساختار بانکی و مالی در دولت نهم و دهم مطرح کرد:

کمتر از 50 درصد اهداف تعیین شده در اصلاح ساختار بانکی محقق شد

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه دولت دهم در اصلاح ساختار بانکی و مالی موفق عمل نکرده است،گفت: کمتر از ۵۰ درصد اهداف تعیین شده در اصلاح ساختار بانکی و مالی محقق شده است.
کمتر از 50 درصد اهداف تعیین شده در اصلاح ساختار بانکی محقق شد عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه دولت دهم در اصلاح ساختار بانکی و مالی موفق عمل نکرده است،گفت: کمتر از 50 درصد اهداف تعیین شده در اصلاح ساختار بانکی و مالی محقق شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/35641.jpg کمتر,از,50,درصد,اهداف,تعیین,شده,در,اصلاح,ساختار,بانکی,محقق,شد Icana

حمیدرضا خصوصی ثانی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزار خانه ملت در ارزیابی دولت نهم و دهم در اصلاح ساختار بانکی و مالی کشور تصریح کرد: در راستای هدفمندی یارانه‌ها مقرر شده بود که دولت در چند زمینه به صورت جدی ورود کند.

نماینده مردم صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی در توضیح مطلب فوق افزود: اختصاص درصدی از منابع حاصل از افزایش قیمت حامل‌های انرژی به صورت ریالی در قالب یارانه نقدی به منظور رفع مشکلات اقتصادی به مردم، ایجاد اشتغال و پرداخت سهم صنعت از محل این درآمدها از جمله این موارد بود.

وی افزود: در این راستا یکی از مباحث، اصلاح ساختار بانکی در کشور بود که با توجه به اقداماتی که در این خصوص انجام گرفت اما عملا دولت موفق نشد در ساختار بانکی بر اساس برنامه ریزی حرکت کند.

این نماینده مردم در مجلس نهم با اشاره به اینکه اقتصاد ما یک اقتصاد مستقل جهانی نیست، گفت: مسلما برای پویایی اقتصاد داخلی ملزم به تعامل با ساختار اقتصادی دنیا هستیم تا بر حسب یک تعامل منطقی با جهان بتوانیم گام های اساسی در این راستا برداریم.

خصوصی ثانی افزود: علاوه بر اینکه در تحریم و محاصره اقتصادی بودیم، از طرفی بعضی بی تدبیری‌ها در داخل موجبات مشکل را فراهم کرد و عملا در این زمینه دولت احمدی نژاد خیلی موفق نبود.

وی با اشاره به اینکه یکی از مسائل مهمی که دولت آینده باید به آن توجه کند بحث اصلاح ساختار بانکی کشور است، ادامه داد: در دنیای پیشرفته امروز به درصد سود، واگذری وام ها، شیوه واگذاری وام ها، بهره گیری از پرداخت ها به جهت ایجاد اشتغال در عرف بین المللی توجه ویژه ای می شود و اگر قرار است به این مباحث در کشورنیز توجه شود باید با یک برنامه ریزی دقیق در این راستا تدوین شود.

نماینده مردم صومعه سرا در مجلس نهم تاکید کرد: دولت آینده زمانی موفق خواهد شد که هم از تیم اقتصادی قوی در کابینه خود استفاده کند و هم با کمیسیون‌های اقتصادی و برنامه و بودجه مجلس یا کارشناسان اقتصادی مجلس در تعامل باشد.

وی ادامه داد: رشد اقتصادی و ساماندهی سیستم بانکی بدون تعامل منطقی بین دولت و مجلس منطقی میسر نخواهد بود که امیدوارم دولت آینده بتواند همانطور که عنوان تدبیر و امید را برای خود نامگذاری کرده و پشتوانه فکری خوبی دارد گام های اساسی در جهت رفع مشکلات بر دارد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس خاطرنشان کرد: دولت دهم در اصلاح ساختار بانکی و مالی خیلی موفق نبود به طوری که شاید کمتر از 50 درصد اهداف تعیین شده در این خصوص محقق شده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet