هدر موبایل
1392/04/08 19:18:42
سرویس دیگر رسانه‌ها_
میرکاظمی:

وزیر نفت دولت یازدهم نباید صاحب شرکت یا پیمانکار نفتی باشد

رئیس کمیسیون انرژی مجلس گفت: فردی باید به عنوان وزیر نفت انتخاب شود که خود او شرکت نداشته باشد و پیمانکار نفتی نباشد، بلکه فردی باشد که وابستگی به هیچ دسته ای نداشته باشد.
وزیر نفت دولت یازدهم نباید صاحب شرکت یا پیمانکار نفتی باشد رئیس کمیسیون انرژی مجلس گفت: فردی باید به عنوان وزیر نفت انتخاب شود که خود او شرکت نداشته باشد و پیمانکار نفتی نباشد، بلکه فردی باشد که وابستگی به هیچ دسته ای نداشته باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/20421.jpg وزیر,نفت,دولت,یازدهم,نباید,صاحب,شرکت,یا,پیمانکار,نفتی,باشد Icana

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری خانه ملت؛ مسعود میر کاظمی در خصوص مهم ترین اولویت های دولت آینده در حوزه نفت،گفت: اولویت ها در حوزه نفت‌ و‌گاز بحث میدان های مشترک و تولید صیانتی است و معتقدم این دو موضوع باید محور اصلی فعالیتهای دولت آینده در حوزه انرژی باشد.
وی با بیان اینکه دولت آینده باید از تراز‌گازی کشور مراقبت‌کند، افزود: مصرف گاز در‌کشور بالا رفته است، اما قیمت ها تغییر نکرده است و از سوی دیگر باید تلاش کنیم حداقل دو تا سه فاز پارس جنوبی تا قبل از زمستان وارد مدار تولید شوند‌ و این کار بسیار مهم است.
رئیس کمیسیون انرژی مجلس تصریح کرد:در حوزه پتروشیمی نیز مهم ترین اولویت دولت آینده باید حمایت از بخش خصوصی باشد، چرا که پیمانکاران بخش خصوصی نیاز به تامین مالی دارند. همچنین پروژه مهم ستاره خلیج فارس باید تامین مالی شود و امیدواریم که وزیر نفت دولت یازدهم نسبت به این کار مهم اهتمام داشته باشد‌.، چون با وجود اینکه مجوزهای لازم در خصوص این پروژه داده شده، اما به بهره برداری نرسیده است.
میرکاظمی با تاکید بر‌اینکه پالایشگاه‌های فعلی بایدبهینه سازی شوند، اظهار داشت: البته این بهینه سازی در حال انجام است، اما باید با سرعت بیشتری در دولت آینده پیگیری شود.
وی با اشاره به اولویتهای حوزه نیرو،گفت: حضور مردم در توسعه نیرو‌گاه‌ها و افزایش بهره وری در حوزه برق بسیار مهم است.
رئیس کمیسیون انرژی مجلس در خصوص عملکرد سازمان انرژی اتمی، اظهار داشت: در سال جاری بودجه سازمان انرژی اتمی اصلاح شده است و امیدواریم سرعت بهتری در تکمیل پروژه ها اتفاق بیفتد.
میر کاظمی درباره ویژگی‌ های وزیر نفت دولت آینده نیز، اظهار داشت: باید فردی به عنوان وزیر نفت انتخاب شود که بر حوزه نفت اشراف داشته باشد و خود او شرکت نداشته باشد و پیمانکار نفتی نباشد، بلکه فردی باشد که وابستگی به هیچ دسته‌ای نداشته باشد تا بتواند محورهای اساسی در سیاستهای سند چشم‌انداز و قانون برنامه پنجم توسعه را اجرا کند.
به گزارش خبرگزاری تسنیم، وی با تاکید بر اینکه تاکنون از سوی تیم مشاوره رئیس جمهور منتخب مشاوره ای با کمیسیون انرژی مجلس درباره معرفی وزیر نفت آینده نشده است، افزود:بعد از معرفی رسمی وزرای حوزه انرژی به مجلس، این کمیسیون فعالیت خود را آغاز خواهد کرد./
پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet