پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1387/11/06 11:45:00
سرویس صحن

رییس مجلس خواستار توضیح وزیر جهاد کشاورزی درباره نحوه پرداخت خسارات خشکسالی شد

رییس مجلس شورای اسلامی از وزیر جهاد کشاورزی خواست تا با حضور در جلسه دیگری درباره نحوه پرداخت خسارات خشکسالی و سرمازدگی، برای نمایندگان توضیح دهد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، وزیر جهادکشاورزی در حین ارائه گزارش عملکرد وزارتخانه متبوعش در پاسخ به سوال "علی لاریجانی" رئیس مجلس مبنی بر نحوه کمک گرفتن کشاورزان با توجه به مصوبه مجلس جهت جبران خسارات خشکسالی و سرمازدگی گفت: اسم و استان افرادی که از این اعتبار به آنها کمک شده مشخص می‌باشد.

وزیر جهاد کشاورزی گفت: از مجموع اعتباری که براساس مصوبه مجلس باید در اختیار کشاورزان جهت جبران خسارات خشکسالی و سرمازدگی پرداخت شود مبلغ 300 میلیارد برای سیستم های آبیاری تحت فشار به نسبت حداکثر 70 درصد سهم دولت و 30 درصد موارد مربوط به هر استان مشخص و کشاورزان خسارت دیده به بانک معرفی شده اند.

اسکندری تصریح کرد: 800 میلیارد یارانه نهادها را به تفکیک استان عملکردشان در طی چند روز آینده به مجلس ارائه خواهم داد.

وی در خاتمه افزود: گزارش عدم پرداخت وام دو الی سه بانکی که وام های پرداختی را در اختیار خسارت دیدگان قرار نداده اند به زودی به مجلس ارائه خواهم کرد.

سپس علی لاریجانی رئیس مجلس در خاتمه سخنان وزیر جهاد کشاورزی گفت: این موضوع (عدم و چگونگی پرداخت کمک به کشاورزان) را شما پیگیری نمایید، شاید نیاز باشد که در یک جلسه دیگر نمایندگان هم سوالات خود را مطرح نمایند.

رئیس مجلس گفت: موضوع مهمی است و مساله‌ای که تصویب شده، احساس می‌کنم در برخی شهرها این مساله تحقق پیدا نکرده و باید با حضور وزیر کشاورزی این موضوع در جلسه‌ای بررسی و سوالات رفع شود.

وی همچنین عنوان کرد که گزارش وزیر جهاد کشاورزی به کمیسیون کشاورزی ارجاع داده شود تا مورد بررسی مجدد قرار گیرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet