هدر موبایل
1392/04/09 09:02:51
سرویس دیگر رسانه‌ها_
بائوج‌لاهوتی:

عملکرد سازمان میراث فرهنگی و گردشگری،قابل دفاع نیست

عضو فراکسیون میراث فرهنگی وگردشگری مجلس با یادآوری تصمیم سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برای واگذاری فوری بخش‌های خدماتی این سازمان به بخش خصوصی، گفت: عملکرد سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، عملکرد قابل دفاعی نیست.
عملکرد سازمان میراث فرهنگی و گردشگری،قابل دفاع نیست عضو فراکسیون میراث فرهنگی وگردشگری مجلس با یادآوری تصمیم سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برای واگذاری فوری بخش‌های خدماتی این سازمان به بخش خصوصی، گفت: عملکرد سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، عملکرد قابل دفاعی نیست. https://cdn.icana.ir/d/019/700.jpg عملکرد,سازمان,میراث,فرهنگی,و,گردشگری،قابل,دفاع,نیست Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛مهردادبائوج‌لاهوتی عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس، با یادآوری تصمیم سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برای واگذاری فوری بخش‌های خدماتی این سازمان به بخش خصوصی، توضیح داد: در این برهه زمانی که تنها چند هفته دیگر تا پایان کار دولت دهم باقی مانده تعجیل در واگذاری امور خدماتی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری به بخش خصوصی اقدامی تامل برانگیز است.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: طی چند سال اخیر هیچ توجهی به پتانسیل‌های بخش خصوصی برای به کار گیری در این حوزه نشد و همین مسئله تعجیل این سازمان را در واگذاری امور خدماتی خود به بخش خصوی شبهه ناک کرده است.

عضو کمیسیون عمران مجلس نهم، افزود: واگذاری امور گردشگری به بخش خصوصی امری قانونی و مثبت است ولی اینکه در این برهه زمانی که به پایان کار دولت دهم نزدیک می‌شویم و به صورت فوری این اتفاق می‌افتد باعث ایجاد نگرانی شده است.

وی با اشاره به عملکرد سازمان میراث فرهنگی در سال‌های اخیر، ادامه داد: سازمان میراث فرهنگی به دلیل اینکه یکی از معاونت‌های ریاست جمهوری است هیچ گاه در برابر مجلس پاسخ‌گو نبوده چرا که پرسش از این سازمان را شخص رئیس جمهور باید پاسخ بگوید و پرسش از رئیس جمهور تا پیش از مجلس هشتم که در آستانه این کار قرار گرفت مرسوم نبوده و یک تابو محسوب می‌شد.

لاهوتی گفت: عملکرد سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، عملکرد قابل دفاعی نیست و نتوانست از جاذبه‌های فوق العاده ایران برای ارزآوری استفاده بهینه کند و در این امر عرصه را برای کشورهای مثل ترکیه که فاقد جاذبه‌های خاصی هستند، باخت.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: مدیران این سازمان طی سال‌های اخیر درگیر یکسری حواشی سیاسی شده بودند که آنها را از پرداختن به مسئولیت‌های اصلیشان بازمی‌داشت.

وی ادامه داد: تنها راه برای اینکه عملکرد این سازمان در خط مستقیم خود قرار بگیرد این است که این سازمان بدل به یک وزاتخانه پاسخ گو شود ، دقیقاً مثل سازمان ورزش و جوانان که تبدیل به این وزارتخانه‌ای شد که در قبال مجلس پاسخ گو است.

به گزارش مجلس نیوز (پایگاه خبری فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس شورای اسلامی)عضو فراکسیون میراث فرهنگی وگردشگری مجلس نهم، تصریح کرد: حوزه میراث فرهنگی و گردشگری امروز به عنوان سومین حوزه ارزآور دنیا تلقی می‌شود و دولت آینده باید در این حوزه سنگ تمام بگذارد./
 

پایان پیام
 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet