هدر موبایل
1392/04/09 11:40:55
سرویس اقتصادی
زارع در واکنش به انتقاد مجمع صنوف تولیدی تهران به لایحه اصلاح قانون نظام صنفی:

عده‌ای دنبال حذف بسیج از شورای عالی نظارت بر اصناف هستند

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس در واکنش به اعتراض مجمع صنوف تولیدی تهران به روند بررسی و تغییرات اعمال شده در قانون نظام صنفی کشور، گفت: کمیسیون اقتصادی مجلس به دنبال رسمیت دادن به فعالیت‌های بسیج در حوزه اصناف بوداما یک عده با اضافه شدن نام بسیج به شورای عالی نظارت بر اصناف مخالفند و به دنبال حذف نام بسیج از این مجموعه هستند.
عده‌ای دنبال حذف بسیج از شورای عالی نظارت بر اصناف هستند سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس در واکنش به اعتراض مجمع صنوف تولیدی تهران به روند بررسی و تغییرات اعمال شده در قانون نظام صنفی کشور، گفت: کمیسیون اقتصادی مجلس به دنبال رسمیت دادن به فعالیت‌های بسیج در حوزه اصناف بوداما یک عده با اضافه شدن نام بسیج به شورای عالی نظارت بر اصناف مخالفند و به دنبال حذف نام بسیج از این مجموعه هستند. https://cdn.icana.ir/d/019/17357.jpg عده‌ای,دنبال,حذف,بسیج,از,شورای,عالی,نظارت,بر,اصناف,هستند Icana

رحیم زارع در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، گفت: کمیسیون اقتصادی مجلس با اصلاح قانون نظام صنفی به دنبال رسمیت دادن به فعالیت‌های بسیج در حوزه اصناف است اما یک عده با اضافه شدن نام بسیج  به شورای عالی  نظارت بر اصناف مخالفند و به دنبال حذف نام بسیج از این مجموعه هستند.

نماینده مردم آباده، بوانات و خرمبید در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه 13 نفر از مجموع کابینه دولت و نمایندگان اتاق بازرگانی و اتاق تعاون در این شورا عضو هستند، افزود: بسیج بازوی اصناف است و فعالیت غیر رسمی خوبی را تاکنون انجام داده است و اگر عضو شورا هم نباشند فعالیت خود را انجام می دهند از این رو به دنبال رسمیت دادن به این فعالیت‌ها هستیم.

وی با اشاره به اینکه نارسایی های قانون قبلی اصناف پس از اجرا مشخص شد، گفت:  در قانون قبلی اگرهیات مدیره ها تخلفی داشتند هیچ مرجعی برای رسیدگی به تخلف هیات مدیره ها تعیین نشده بود.

زارع به تغییرات دیگر اشاره کرد و افزود: دولت بسیاری از وظایفش مانند تنظیم بازار و نظارت را به اتحادیه های صنفی و اصناف واگذار کرده اما هیچ پیش بینی مالی انجام نداده بود که در قانون فعلی تامین کردیم.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس با تاکید بر جامعیت لایحه فعلی گفت: با تصویب این لایحه از بسیاری از سو استفاده های  اصناف جلوگیری می شود.

نماینده مردم آباده، بوانات و خرمبید در مجلس اصناف را قلب تپنده اقتصاد خواند و گفت: سهم اصناف از تولید ناخالص داخلی 18 درصد است.

وی با اشاره به اینکه سهم اتاق بازرگانی در اقتصاد هم متاثر از فعالیت اصناف است، گفت: اصناف هم در مسایل سیاسی اجتماعی و اقتصادی کاملا اثر گذارند و مانند بدن انسان می مانند که اگر خون تازه وارد آن نشود تالاسمی می گیرد.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس افزود: 30 سال است که ترکیب هیات مدیره اتحادیه ها تغییر نکرده است اما با تغییرات اعمال شده قانون اختیارات اصناف بیشتر شده و امکان تغییر هیات مدیره اصناف و اتحادیه ها را فراهم می کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet