خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1392/04/09 15:39:13
سرویس اقتصادی
موسوی نژاد با اشاره به ششمین سال اجرای طرح سهمیه‌بندی بنزین:

ترمز مصرف بالای بنزین با سهمیه بندی هم کشیده نشد

عضو کمیسیون انرژی مجلس، با اشاره به افزایش مصرف بنزین در کشور، گفت: متاسفانه در برخی از ماه‌های سال مصرف بنزین در کشور با افزایش سرسام آوری مواجه می‌شود که این موضوع می‌تواند خطری برای نرسیدن به خودکفایی بنزین تلقی شود.
ترمز مصرف بالای بنزین با سهمیه بندی هم کشیده نشد عضو کمیسیون انرژی مجلس، با اشاره به افزایش مصرف بنزین در کشور، گفت: متاسفانه در برخی از ماه‌های سال مصرف بنزین در کشور با افزایش سرسام آوری مواجه می‌شود که این موضوع می‌تواند خطری برای نرسیدن به خودکفایی بنزین تلقی شود. https://cdn.icana.ir/d/019/31173.jpg ترمز,مصرف,بالای,بنزین,با,سهمیه,بندی,هم,کشیده,نشد Icana

سید مهدی موسوی نژاد در گفتوگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اینکه طرح سهمیه بندی بنزین توانست مصرف این سوخت را در کشور کاهش دهد، گفت: قبل از اجرای طرح سهمیه بندی بنزین مصرف این فرآورده نفتی در کشور با افزایش چشمگیری مواجه شده بود، اما طرح سهمیه بندی  توانست سدی در برابر رشد مصرف‌ها ایجاد کند.

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی، افزود: شش سال از اجرای طرح سهمیه بندی بنزین گذشته است، اما به دلیل برخی معضلات از جمله پایین بودن قیمت بنزین داخلی در مقایسه با نرخ‌های بین‌المللی، هم مصرف این سوخت در کشور افزایش یافته و هم دلالان و قاچاقچیان سوخت را وسوسه کرده است.

وی با بیان اینکه باید فرهنگ صرفه جویی مصرف بنزین در کشور نهادینه شود، تصریح کرد: متاسفانه در برخی از ماه‌های سال مصرف بنزین در کشور با افزایش سرسام آوری مواجه می‌شود که این موضوع می‌تواند خطری برای رسیدن به خودکفایی بنزین تلقی شود.

موسوی نژاد اظهار کرد: هرچند به طور دقیق نمی‌توان اذعان کرد که ایران در تولید بنزین به خودکفایی کامل رسیده باشد، اما طرح سهمیه بندی بنزین تا حدودی توانست نیاز کشور به بازارهای جهانی را به شدت کاهش دهد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس، خاطر نشان کرد: در حال حاضر صحبت از قطع کامل واردات بنزین صحیح نیست، اما با ادامه ساخت و تجهیز پالایشگاه‌های کشور، رسیدن به خودکفایی کامل بنزین دور از دسترس نخواهد بود.

همزمان با ورود به ششمین سال اجرای نظام سهمیه‌بندی بنزین، متوسط مصرف این فرآورده نفتی با ثبت رشدی ۱۵ درصدی از مرز ۷۵ میلیون لیتر در روز عبور کرد و در این بین معاون وزیر نفت نسبت به جهش مصرف بنزین در آستانه ماه مبارک رمضان هشدار داد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet