خبرگزاری خانه ملت

اربعین حسینی
1392/04/09 15:12:03
سرویس اقتصادی
عثمانی در واکنش به ادعا رحیمی مبنی براینکه حسینی بهترین وزیر اقتصاد بعد از انقلاب تاکنون :

معیشت مردم تجلی عملکرد وزیراقتصاد است

عضو کمیسیون برنامه،بودجه و محاسبات مجلس در واکنش به این ادعای رحیمی مبنی بر اینکه "حسینی موفق ترین وزیر اقتصادی کشور از ابتدای انقلاب تاکنون بوده است"، گفت: در هیچ دوره ای طی ۳۴ سال گذشته مانند چندسال اخیر مردم تحت فشار اقتصادی نبوده‌اند حال اگر شاخص اندازه گیری موفق‌ترین وزیر اقتصاد میزان فشار اقتصادی برمردم باشد نتیجه دیگری از بدترین و بهترین می توان گرفت.
معیشت مردم تجلی عملکرد وزیراقتصاد است عضو کمیسیون برنامه،بودجه و محاسبات مجلس در واکنش به این ادعای رحیمی مبنی بر اینکه "حسینی موفق ترین وزیر اقتصادی کشور از ابتدای انقلاب تاکنون بوده است"، گفت: در هیچ دوره ای طی 34 سال گذشته مانند چندسال اخیر مردم تحت فشار اقتصادی نبوده‌اند حال اگر شاخص اندازه گیری موفق‌ترین وزیر اقتصاد میزان فشار اقتصادی برمردم باشد نتیجه دیگری از بدترین و بهترین می توان گرفت. https://cdn.icana.ir/d/019/29414.jpg معیشت,مردم,تجلی,عملکرد,وزیراقتصاد,است Icana

محمد قسیم عثمانی در گفت و گو با خبرنگاراقتصادی خبرگزاری خانه ملت، افزود: شمس الدین حسینی وزیر اقتصاد کابینه دولت احمدی ن‍ژاد در رشته خود صاحب نظر است و آنچه مسلم است اینکه درهیچ دوره ای مانند سالهای اخیرطی سالهای بعد ازانقلاب مردم تحت فشار اقتصادی نبوده اند و اگرشاخص اندازه گیری موفق‌ترین وزیر اقتصاد شاخص میزان فشار اقتصادی برمردم باشد نتیجه دیگری از بدترین و بهترین می توان گرفت.

نماینده مردم بوکان در مجلس شورای اسلامی با تاکید براینکه مردم در مناطق محروم و حاشیه شهرها به شدت تحت فشار اقتصادی هستند، گفت: خروجی داشتن بهترین وزیر و بیشترین رشد سرمایه گذاری خارجی کاهش فشار اقتصادی برمردم است که در این دوره اتفاق نیفتاد و کسی نمی تواند آن را کتمان کند.

وی با اشاره به اینکه هیچ دولتی دغدغه اش کاهش فشار اقتصادی و بهبود وضعیت معیشت مردم نبود، گفت:  در این دوره از انتخابات دیدیم که شعار تمام کاندیداها بهبود معیشت مردم بود و این حکایت از این داشت که وضعیت اقتصادی مردم در بدترین شرایط قرار دارد.

این عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس همچنین درباره خبر رشد دوبرابری سرمایه گذاری خارجی در دولت نهم و دهم، افزود: اولین تاثیر رشد سرمایه گذاری خارجی، کاهش میزان بیکاری و بعد ازآن کاهش تورم و افزایش تولید است و اگر سرمایه گذاری خارجی رشد می کرد با نتیجه کاهش بیکاری و تورم و افزایش تولید مواجه می شدیم.

عثمانی گفت: نتایج حاصل شده در اقتصاد با ادعاها همخوانی ندارد از این رو برای تحلیل وضعیت باید آمار واقعی را ببینیم.

نماینده مردم بوکان در مجلس همچنین در واکنش به اظهار نگرانی وزیر اقتصاد از اجرا نشدن فاز دوم هدفمندسازی یارانه ها، گفت: آنچه در قالب بودجه سنواتی دیده شده است بیشتراصلاح فاز اول است نه اجرای فازدوم و تا فازاول اصلاح نشده نباید استارت فاز اول را زد چرا که اجرای فاز دوم در سالجاری به مشکلات اقتصادی اضافه می کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet