هدر موبایل
1392/04/10 12:20:24
سرویس اجتماعی
بشیری:هوشمندسازی مدارس با شعار محقق نمی‌شود

شعارزدگی آفت هوشمندسازی مدارس‌

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، با تاکید بر پرهیز از شعارزدگی در بحث هوشمندسازی مدارس،‌ گفت:‌ با چند ابلاغیه و صرف بودجه‌های مقطعی نمی‌توان مدارس را هوشمندسازی کرد بلکه اعتقاد به مدارس هوشمند باید در بطن سیستم آموزشی کشور نهادینه شود.
شعارزدگی آفت هوشمندسازی مدارس‌ عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، با تاکید بر پرهیز از شعارزدگی در بحث هوشمندسازی مدارس،‌ گفت:‌ با چند ابلاغیه و صرف بودجه‌های مقطعی نمی‌توان مدارس را هوشمندسازی کرد بلکه اعتقاد به مدارس هوشمند باید در بطن سیستم آموزشی کشور نهادینه شود. https://cdn.icana.ir/d/019/28965.jpg شعارزدگی,آفت,هوشمندسازی,مدارس‌ Icana

فرهاد بشیری در گفت‌ وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، با مثبت ارزیابی کردن طرح هوشمندسازی مدارس، توضیح داد: هوشمند‌سازی مدارس یک اتفاق خوب و پسندیده در عرصه آموزش و پرورش کشور تلقی می‌شود و باید با آموزش استفاده از این ابزارها بستر برای استفاده بهینه از این امکانات فراهم شود.

نماینده مردم پاکدشت در مجلس شورای اسلامی، با یادآوری اینکه در کنار هوشمندسازی کلاس‌های درس به بحث سیستم گرمایشی مطلوب مدارس نیز توجه شود، تصریح کرد: امروز بسیاری از مدارس در سراسر کشور به خصوص مناطق محروم برای تامین یک سیستم گرمایشی و سرمایشی استاندارد به مشکل مواجه اند و هر ساله با آغاز فصل سرما جان دانش‌آموزان به مخاطره می‌افتد.

وی یادآور شد: زمانی که مدارس در تامین نیازهای ضروری و روزمره خود با مشکل مواجه هستند به طور حتم هوشمند سازی مدارس نیز یا به طور کامل اجرا نخواهد شد تا در صورت اجرایی شدن بازدهی کافی را نخواهد داشت.

بشیری با بیان اینکه نباید به بهانه هوشمندسازی، مدارس بدل به گورستان رایانه شوند، ادامه داد:‌ تاکنون در مدارسی که هوشمندسازی شده اند استفاده مناسبی از این امکانات شده است و باید با تداوم این روند و آموزش به معلمان و دانش‌آموزان زمینه را کاربردی شدن این امکانات فراهم کرد.

این نماینده مجلس نهم  با ناعادلانه دانستن اولویت هوشمندسازی برخی از مدارس خاص و مرفه‌تر از سوی آموزش وپرورش، افزود: نباید برای مدارسی همچون سمپاد، نمونه دولتی و هیات امنای در فرایند هوشمند سازی مدارس اولویت قائل شویم چرا که دانش‌آموزان مناطق محروم نیز به همین اندازه برای شکوفایی استعدادهایشان باید از این امکانات استفاده کنند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با تاکید بر پرهیز از شعارزدگی در بحث هوشمند سازی مدارس،‌ گفت:‌ با چند ابلاغیه و صرف بودجه‌های مقطعی نمی‌توان مدارس را هوشمند کرد بلکه اعتقاد به مدارس هوشمند باید در بطن سیستم آموزشی کشور نهادینه شود./

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet