ولادت حضرت امام رضا (ع)
1392/04/10 09:40:49
سرویس اقتصادی
حسن نژاد تاکید کرد:

هجوم سرمایه‌های سرگردان به بازار بورس

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، در واکنش به افزایش رشد شاخص‌های بورس، گفت: بسیاری از افرادی که تا چند ماه گذشته تمامی سرمایه‌های خود را به بازار سکه و ارز سرازیر کرده بودند امروز به فروشنده تبدیل شده‌اند، لذا هجوم سرمایه‌های سرگردان یکی از دلایل رونق بازار بورس بوده است.
هجوم سرمایه‌های سرگردان به بازار بورس عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، در واکنش به افزایش رشد شاخص‌های بورس، گفت: بسیاری از افرادی که تا چند ماه گذشته تمامی سرمایه‌های خود را به بازار سکه و ارز سرازیر کرده بودند امروز به فروشنده تبدیل شده‌اند، لذا هجوم سرمایه‌های سرگردان یکی از دلایل رونق بازار بورس بوده است. https://cdn.icana.ir/d/019/20194.jpg هجوم,سرمایه‌های,سرگردان,به,بازار,بورس Icana

محمد حسن نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، رشد شاخص‌های بورس را تحت تاثیر دو عامل بازده و ریسک دانست و گفت: دو شاخص بازده و ریسک اقتصادی عواملی هستند که در افزایش قیمت‌ها موثر بوده و باعث رشد شاخص‌های تالار شیشه‌ای  شده‌اند.

نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی‌، به یکی دیگر از دلایل رشد شاخص‌های بورس اشاره کرد و افزود: بعد از انتخابات ریاست جمهوری این نوید در جامعه بوجود آمده که تعامل بین قوا و همچنین ارتباط ایران با سایر کشورها افزایش خواهد یافت، لذا این عوامل و کاهش ریسک سرمایه گذاری در بورس، شاخص‌های این بازار را با افزایش چشمگیری مواجه کرده است.

وی با بیان اینکه در چند ماه گذشته نقدینگی سرگردان در کشور بسیار افزایش یافته بود، تصریح کرد: بسیاری از افرادی که تا چند ماه گذشته تمامی سرمایه‌های خود را به بازار سکه و ارز سرازیر کرده بودند امروز به فروشنده تبدیل شده‌اند، لذا هجوم سرمایه‌های سرگردان یکی از دلایل رونق بازار بورس بوده است.

حسن نژاد با اشاره به اینکه در آینده‌ای نزدیک حباب بازار مسکن نیز از بین خواهد رفت، اظهار کرد: نقدینگی موجود در کشور را باید به سمت بازار سرمایه هدایت کرد، چراکه این موضوع بدون شک به رشد اقتصادی و همچنین افزایش شاخص‌های بورس کمک شایانی خواهد کرد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، با بیان اینکه رشد شاخص‌های تالار شیشه‌ای بورس تداوم خواهد داشت، خاطر نشان کرد: با ادامه روند کنونی، رشد و افزایش شاخص‌های بورس دور از انتظار نیست، بنابراین با توجه به این شرایط، رکورد جدیدتری در انتظار بورس کشور خواهد بود.

نقدینگی سرگردان در روزهای اخیر در پی کاهش نرخ‌ها در بازار سکه، طلا و ارز به سمت بازارهای موازی همچون سرمایه حرکت کرده و منابع جدیدی را وارد بازار سرمایه می‌کند، لذا سرمایه گذاران، بورس را یکی از بهترین گزینه‌ها برای سرمایه گذاری می‌دانند، براین اساس شاخص بورس در پی رکوردشکنی‌های روزهای اخیر خود امروز هم رکورد جدیدی را به ثبت رساند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet