هدر موبایل
1392/04/12 08:01:00
سرویس اقتصادی
جراره درواکنش به افزایش قیمت خرما درایام ماه مبارک رمضان :

قیمت خرما در بازار توسط دلالان تعیین می‌شود

نماینده مردم بندرعباس،قشم وابوموسی درمجلس با تأکید براینکه افزایش قیمت خرما درایام ماه مبارک رمضان متناسب با قدرت خرید مردم نیست، گفت: متأسفانه عملکرد ضعیف مسئولان منجر به باز شدن پای دلالان دراین حوزه شده به طوری که دلالان موجب افزایش قیمت خرما به نفع خود شده اند.
قیمت خرما در بازار توسط دلالان تعیین می‌شود نماینده مردم بندرعباس،قشم وابوموسی درمجلس با تأکید براینکه افزایش قیمت خرما درایام ماه مبارک رمضان متناسب با قدرت خرید مردم نیست، گفت: متأسفانه عملکرد ضعیف مسئولان منجر به باز شدن پای دلالان دراین حوزه شده به طوری که دلالان موجب افزایش قیمت خرما به نفع خود شده اند. https://cdn.icana.ir/d/019/5521.jpg قیمت,خرما,در,بازار,توسط,دلالان,تعیین,می‌شود Icana

ابوالقاسم جراره درگفت و گو با خبرنگاراقتصادی خبرگزاری خانه ملت، درواکنش به افزایش قیمت خرما درایام ماه مبارک رمضان، گفت: متأسفانه درکشور سیستم نظارت برقیمت گذاری محصولات ازجمله خرما وجود ندارد که این مهم منجربه عدم رضایت و تأمین نیاز مصرف کنندگان وهمچنین تولیدکنندگان شده است.

نماینده مردم بندرعباس،قشم،ابوموسی، حاجی آباد و خمیردرمجلس شورای اسلامی، با انتقاد ازعملکرد ضعیف مسئولان دولتی، تصریح کرد: قیمت خرید تضمینی که ازسوی دولت برای محصولات کشاورزان درنظرگرفته شده پاسخگوهزینه های تولید آن ها نیست که متأسفانه یک نظام هماهنگی مناسبی که بتواند شرایط را برای کشاورزان رضایت بخش ومناسب کند درکشوروجود ندارد.

 این نماینده مردم درمجلس نهم، با تأکید براینکه افزایش قیمت خرما درایام ماه رمضان متناسب با قدرت خرید مردم نیست،افزود: کشوردومین تولیدکننده خرما درجهان است اما متأسفانه به علت اینکه نظارت دقیقی برروی قیمت های موجود در بازار صورت نمی گیرد شاهد افزایش قیمت این محصول هستیم.

وی، با بیان اینکه دلالان عامل تعیین کننده قیمت محصولات مختلف از جمله خرما در کشورهستند،ادامه داد: متأسفانه عملکرد ضعیف مسئولان دولتی منجر به راهیابی دلالان دراین حوزه شده به طوری که این دلالان موجب افزایش قیمت خرما به نفع خود شده اند.

جراره، با انتقاد از اینکه متأسفانه تا به امروز عملکرد مؤثر وجدی از سوی مسئولان در خصوص نظارت بر قیمت محصولات در بازارکالاهای اساسی مردم صورت نگرفته است، اظهارداشت: امیدواریم وزارت صنعت و معدن و تجارت و وزارت جهاد کشاورزی با هماهنگی هم علاوه بر کنترل قیمت بازار بتوانند درجهت توسعه صادرات وارزآوری این بخش ازصنعت غذا عملکرد مؤثری داشته باشند.

عضو کمیسون صنایع و معادن مجلس، با تأکید براینکه درمجلس قانون نظارت تصویب شده اما متأسفانه در بحث اجرا و عملکرد مسئولان  با مشکل مواجه هستیم، گفت: عملکرد اصلی مجلس نظارت برکار وزرارتخانه ها است که امیدواریم در این خصوص اقدامات مؤثروجدی درجهت نظارت بر بازاروکنترل قیمت ها به ویژه درایام ماه مبارک رمضان صورت گیرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet