خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1392/04/10 12:04:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
منصوری:

شاخص‌های اصلی در انتخاب وزرای دولت جدید/تعهد و تخصص باید کنار هم دیده شوند

نماینده مردم کاشان در مجلس گفت: «تعهد و تخصص» باید در چینش اعضای کابینه کنار هم دیده شوند. وی معتقد است: دولت اعتدال‌گرا باید کنار استفاده از نیروهای جوان، از افراد باتجربه نیز استفاده کند.
شاخص‌های اصلی در انتخاب وزرای دولت جدید/تعهد و تخصص باید کنار هم دیده شوند نماینده مردم کاشان در مجلس گفت: «تعهد و تخصص» باید در چینش اعضای کابینه کنار هم دیده شوند. وی معتقد است: دولت اعتدال‌گرا باید کنار استفاده از نیروهای جوان، از افراد باتجربه نیز استفاده کند. https://cdn.icana.ir/d/019/20412.jpg شاخص‌های,اصلی,در,انتخاب,وزرای,دولت,جدید/تعهد,و,تخصص,باید,کنار,هم,دیده,شوند Icana

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری خانه ملت؛ عباسعلی منصوری به تشریح شاخص‌های اعتدال‌گرایی پرداخت و اظهار داشت: مهم‌ترین مؤلفه‌ای که می‌توان در این بحث به آن تکیه کرد، فرموده مقام معظم رهبری است مبنی بر اینکه دولت آینده باید نقاط قوت دولت‌های قبلی را داشته و نقاط ضعف دولت‌های گذشته را نداشته باشد، البته این ویژگی‌ها باید پلکانی هم باشد، چراکه ما در مسیر پیشرفت هستیم و باید قوت‌های گذشته با ضریب بیشتری دنبال شود تا به پیشرفت کشور کمک کند.
وی ادامه داد: تجربه دولت‌های گذشته نشان داده هرکجا که از دو مؤلفه تعهد و تخصص کنار یکدیگر استفاده کردیم، به پیشرفت‌های بسیاری رسیدیم. بنابراین در دولت آینده باید از افرادی که متعهد به آرمان‌های انقلاب و نظام جمهوری اسلامی ایران هستند و در زمینه مسئولیتشان هم تخصص دارند، استفاده شود چراکه این دو مؤلفه معجونی هستند که یک دولت را موفق می‌کند لذا انتظار می‌رود دولت یازدهم که با شعار اعتدال‌گرایی بر سرکار آمده است، در انتخاب افراد کابینه‌اش این نکات را مدنظر قرار دهد.
نماینده مجلس همچنین تصریح کرد: به‌عنوان مثال در دولت نهم و دهم شاهد پرکاری وزرا و رئیس جمهور و یا میدان دادن به مدیران جوان بودیم، اما از سویی دیگر دیده می‌شد که دولت به‌سمت استفاده از مشاوران قوی و کارهای کارشناسی شده، حرکت نکرد که این یکی از نقاط ضعف‌های دولت محسوب می‌شد، لذا دولت اعتدال‌گرا باید کنار استفاده از نیروهای جوان، از افراد باتجربه نیز به‌عنوان مشاور مدیران جوان استفاده کند تا دچار افراط و تفریط‌ها نشویم.
منصوری با بیان اینکه دولت اعتدا‌ل‌گرا نباید تخصص را فدای سیاست کند، گفت: در دولت‌های قبلی شاهد بودیم که از افراد متخصص به‌دلیل گرایشات سیاسی استفاده نشد در حالی‌که گرایش سیاسی افراد چندان مهم نیست و تعهد آنها به اصل نظام، کافی‌ است. متأسفانه در برخی دولت‌ها افراد متخصص به‌دلیل گرایشات سیاسی کنار گذاشته می‌شدند و یا از برخی افراد بی‌تخصص به‌دلیل علقه‌های سیاسی استفاده می‌شد. تخصص نباید فدای سیاست شده و سلایق و گرایشات سیاسی مانع استفاده از تخصص افراد شود، لذا باید دقت کرد تا در زمینه استفاده از افراد دچار افراط و تفریط شویم.
وی در ادامه تأکید کرد: وزرا و مدیران دولت آینده باید چالش‌ها و مشکلات کشور را بشناسند و برای آنها برنامه‌ داشته باشند، به‌عنوان مثال وزیر اقتصاد باید مشکلات اقتصادی کشور را بشناسد و بتواند وابستگی کشور به نفت را کاهش دهد و یا در بعد فرهنگ باید بتوانیم بر منطق سوار شویم و با پالایش فرهنگ‌‌مان که با فرهنگ غرب مخلوط شده است، یک فرهنگ ناب را به جوانان ارائه دهیم. در زمینه‌ علمی نیز باید با استفاده از ظرفیت علمی کشور و دستاوردهای بین‌المللی علمی، چرخه پیشرفت را به حرکت درآوریم.
به گزارش خبرگزاری تسنیم، نماینده مجلس در پایان خاطرنشان کرد: دولت یازدهم باید تمام اهداف و آرمان‌های کشور را مدنظر قرار داده و به تخصص افراد توجه کند و از نیروهایی استفاده کند که هم علم آموخته‌اند و هم در دانشگاه تجربه مو سپید کرده‌اند، چراکه اکنون زمان حذف هیچ گروه و دسته‌ای نیست و بهره‌بردن از افراد متعهد و متخصص ما را در مسیر پیشرفت و توسعه قرار می‌دهد./
پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet