ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران
1392/04/10 10:43:38
سرویس دیگر رسانه‌ها_
مقتدایی:

تجربه دولت‌های قبلی مورد توجه رئیس‌ جمهور جدید قرار گیرد

نماینده اصفهان در مجلس گفت: تجربه دولت‌های قبلی باید به عنوان بخشی از بهایی که ملت پرداخته، مورد توجه رئیس ‌جمهور جدید قرار گیرد.
تجربه دولت‌های قبلی مورد توجه رئیس‌ جمهور جدید قرار گیرد نماینده اصفهان در مجلس گفت: تجربه دولت‌های قبلی باید به عنوان بخشی از بهایی که ملت پرداخته، مورد توجه رئیس ‌جمهور جدید قرار گیرد. https://cdn.icana.ir/d/019/20563.jpg تجربه,دولت‌های,قبلی,مورد,توجه,رئیس‌,جمهور,جدید,قرار,گیرد Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛ عباس مقتدایی نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه رئیس جمهور، رئیس قوه مجریه است و تجربه نشان داده است که حرکت فراقانونی وی، نهادهای نظام را دچار چالش می‌کند، اظهار داشت: با توجه به اینکه قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران ساختار و نهادهای نظام اسلامی و شرح وظایف هر یک از بخش‌های کشور را مشخص کرده، طبیعی است که رئیس‌ جمهور نیز به عنوان یک مسئول بلند پایه کشوری که دارای وقت، زمان و دوره مسئولیت مشخصی است، باید مطابق اهداف کلان نظام اسلامی و بر اساس اسناد بالادستی و شرح وظایف مربوطه عمل کند.

وی افزود: رئیس ‌جمهور باید به این نکته صریح قانون اساسی توجه کند که حکومت از دیدگاه اسلام، برخواسته از موضع طبقاتی، سلطه‌گری فردی و یا گروهی نیست، بلکه همان‌طور که در قانون اساسی مطرح شده، تبلور آرمان سیاسی ملتی هم‌کیش و هم فکر است.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس خاطرنشان کرد: بر این اساس رئیس‌ جمهور باید بیش از همه مسئولان به این نکته توجه کند که ملت ما در جریان تکامل انقلابی خود از غبارها و زنگارهای طاغوتی زدوده شده و از آمیزه‌های فکری بیگانه خود را پاک کرده است، بنابراین باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی کند که هیچ روزنه‌ای برای ورود تفکرات طاغوت و یا آموزه‌های فکری بیگانه پدید نیاید.

مقتدایی تصریح کرد: رئیس‌ جمهور سوگند یاد می‌کند که قانون اساسی را اجرا کند، بنابراین باید خود در چارچوب همین قانونی که اجرای آن را به عنوان سوگند پذیرفته‌اند، تلاش کند و چنانچه ذره‌ای از این رویکردها فاصله گیرد، قطعاً دچار چالش‌های جدی می‌شود و به همین دلیل است که تجربه دولت‌های قبلی باید به عنوان بخشی از بهایی که ملت پرداخته است، مورد توجه رئیس ‌جمهور جدید قرار گیرد.

وی ادامه داد: رئیس‌ جمهور منتخب در پیشگاه نمایندگان ملت و در برابر قرآن سوگند یاد می‌کند که پاسدار اصول و ارزش‌های نظام اسلامی باشد و بر اساس این سوگند باید تمام استعداد و صلاحیت‌های خود را به کار گیرد تا ترویج دین، اخلاق، پشتیبانی از حق و گسترش عدالت در کشور محقق شود.

نماینده اصفهان با بیان اینکه بر اساس سوگندنامه، رئیس‌ جمهور باید از هرگونه خودکامگی بپرهیزد، گفت: وی باید تمام تلاش خود را به کار گیرد تا به عنوان امین پارسا و فداکار، نگهبان مبانی اسلامی و ارزش‌های نظام اسلامی باشد.

به گزارش فارس،مقتدایی با اشاره به انتظارات نمایندگان مجلس از رئیس جمهور منتخب بیان داشت: پیشنهاد نمایندگان به رئیس ‌جمهور منتخب این است که با درک عمیق از اهداف و آرمان‌های نظام اسلامی، بیش از همه تلاش کند تا دل متدینین و ولایتمداران را به دست آورد تا تمام روزنه‌هایی که می‌تواند برای دشمنان، بیگانگان و معاندان نظام، امیدآفرین باشد، بسته شود.

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet