هدر موبایل
1392/04/10 11:00:37
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نعمتی:

مجلس نقاط ضعف در تحقق اهداف برنامه پنجم را بررسی می‌کند

عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت در بخش صنعت و معدن انحراف بسیاری با برنامه پنجم توسعه دارد بر لزوم توجه دولت آینده به بخش صنعت تأکید کرد.
مجلس نقاط ضعف در تحقق اهداف برنامه پنجم را بررسی می‌کند عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت در بخش صنعت و معدن انحراف بسیاری با برنامه پنجم توسعه دارد بر لزوم توجه دولت آینده به بخش صنعت تأکید کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/32032.jpg مجلس,نقاط,ضعف,در,تحقق,اهداف,برنامه,پنجم,را,بررسی,می‌کند Icana

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری خانه ملت؛ بهروز نعمتی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در مورد اجرای قانون برنامه پنجم پنج‌ساله توسط دولت، گفت: در قانون برنامه پنجم اهدافی در حوزه صنعت و معدن مورد تأکید قرار گرفته که میزان تحقق این اهداف باید تا امروز به 60 درصد می‌رسید اما هنوز محقق نشده است.
وی افزود: بر اساس گزارش‌هایی که نهادهای نظارتی ارائه کرده‌اند، به‌طور کلی بودجه‌های دولت در سال‌های اخیر در جهت تحقق اهداف قانون برنامه پنجم نبوده و مجلس نقاط ضعف دولت را در عدم تحقق برخی اهداف برنامه‌ پنجم توسعه کشور بررسی خواهد کرد.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس تصریح کرد: در بخش صنعت و معدن، انحراف بسیار زیادی با برنامه پنجم وجود دارد که یکی از دلایل آن نیز این مسئله است که در طول سال‌های پس از اجرای هدفمندی یارانه‌ها، سهم  30درصدی صنعت پرداخت نشد، به‌طوری که امروز بسیاری از صنایع در شرف تعطیلی هستند یا با حداقل ظرفیت ممکن کار می‌کنند.
نعمتی با اشاره به اینکه دولت دهم اعتبار مناسب و قابل توجهی برای بخش صنعت در نظر نگرفت، گفت: دولت دهم نه در بودجه‌های سنواتی اعتبار مناسبی برای بخش صنعت در نظر گرفت و نه در روند واگذاری طرح‌های صنعتی به بخش خصوصی تسهیلات ایجاد کرد لذا از دولت آینده انتظار می‌رود تا توجه بیشتری به بخش خصوصی داشته باشد.
وی در ادامه با انتقاد از اقدامات دولت در واگذاری طرح‌های صنعتی به بخش خصوصی تصریح‌کرد: اگر دولت اجازه دهد که صنعت، جایگاه خود را پیدا کند، مشکلات حل می‌شود زیرا دولتی بودن صنایع، مزیت رقابتی بودن و کاهش قیمت‌ها را از صنایع گرفته و باید این نقطه ضعف در دولت آینده برطرف شود.
به گزارش خبرگزاری تسنیم، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس خاطرنشان‌ کرد: در حوزه خودرو نیز دولت دهم مطابق اهداف بالادستی حرکت نکرد که این مسئله مشکلات جدی را به وجود آورده است./
پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet