ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران
1392/04/10 14:27:58
سرویس دیگر رسانه‌ها_
غضنفرآبادی:

انتشار جزئیات دادگاه علنی بستگی به ابعاد محکومیت دارد

عضو کمیسیون حقوقی قضایی مجلس گفت: بیان جزئیات دادگاه‌های علنی در خصوص هر یک از جرائم باعث تشدید محکومیت می‌شود از این رو باید درباره انتشار نوع مجازات‌ها و یا انواع جرایم در میان افکار عمومی تصمیم‌گیری شود و انتشار آن بستگی به ابعاد محکومیت دارد.
انتشار جزئیات دادگاه علنی بستگی به ابعاد محکومیت دارد عضو کمیسیون حقوقی قضایی مجلس گفت: بیان جزئیات دادگاه‌های علنی در خصوص هر یک از جرائم باعث تشدید محکومیت می‌شود از این رو باید درباره انتشار نوع مجازات‌ها و یا انواع جرایم در میان افکار عمومی تصمیم‌گیری شود و انتشار آن بستگی به ابعاد محکومیت دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/13639.jpg انتشار,جزئیات,دادگاه,علنی,بستگی,به,ابعاد,محکومیت,دارد Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛ حجت‌الاسلام موسی غضنفرآبادی  درباره شرایط علنی بودن دادگاه‌ها اظهار داشت: اصل بر برگزاری علنی دادگاه‌ها است مگر اینکه قاضی غیر از این تشخیص دهد و دادگاه را غیرعلنی برگزار کند.

عضو کمیسیون حقوقی قضایی مجلس با اشاره به انتشار جزئیات دادگاه‌های علنی ادامه داد: جزئیات دادگاه علنی تا زمانی که متهمان محکوم نشوند نباید صورت گیرد و حتی پس از محکومیت نیز باید درباره انتشار جزئیات دادگاه تصمیم‌گیری شود.

وی با بیان اینکه نباید انتشار جزئیات دادگاه حکم متهمان را تشدید کند، گفت: بیان جزئیات دادگاه‌های علنی در خصوص هر یک از جرائم باعث تشدید محکومیت می‌شودT از این رو باید درباره انتشار نوع مجازات‌ها و یا انواع جرایم در میان افکار عمومی تصمیم‌گیری شود و انتشار جزئیات دادگاه علنی بستگی به ابعاد محکومیت دارد.

غضنفرآبادی همچنین درباره لایحه اختیارات و وظایف وزیر دادگستری تصریح کرد: این لایحه در کمیسیون حقوق قضایی در حال بررسی است و تا زمانی که کلیات آن در صحن علنی مجلس مطرح نشود دولت آینده می‌تواند در خصوص ادامه بررسی‌ها اظهار نظر کند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران،عضو کمیسیون حقوقی قضایی مجلس خاطرنشان کرد: بعید می‌دانم این لایحه تصویب شود چرا که تمامی اختیارات مندرج در این لایحه جزء وظایف دستگاه قضا است و رئیس قوه قضاییه باید در خصوص تفویض این اختیارات تصمیم‌‌گیری کند./
پایان پیام
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet