عید سعید فطر
1387/11/06 14:38:00
سرویس فرهنگی
کواکبیان خبر داد

طرح تحقیق و تفحص از وزارت ارشاد تقدیم هیات رئیسه شد

"مصطفی کواکبیان" نماینده سمنان از ارائه طرح تحقیق و تفحص از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به هیات رئیسه مجلس خبر داد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت وی که یکشنبه در جمع خبرنگاران پارلمانی سخن می گفت، افزود: نحوه توزیع یارانه مطبوعات و میزان این یارانه‌ها از جمله محورهای این طرح می‌باشد.

وی افزود: محور دیگر این طرح نحوه توزیع آگهی‌های دولتی بین مطبوعات مخصوصا مطبوعات غیر دولتی است.

کواکبیان همچنین با اشاره به نحوه حمایت مالی از مطبوعات از سوی دولت و وزارت ارشاد این بحث را هم از دیگر محورهای تحقیق و تفحص از وزارت ارشاد ذکر کرد.

نماینده سمنان در خصوص تعداد امضاهای این طرح اظهار داشت: 10 نفر از نمایندگان این طرح را امضا کرده اند و امیدواریم براساس آیین نامه داخلی و قانون اساسی به شکل مناسب در دستورکار مجلس قرار گیرد.

وی سپس به نامه خبرنگاران 5 روزنامه غیر دولتی به رئیس جمهور اشاره کرد و گفت: بنظر می رسد هیچ عکس العملی از وزارت ارشاد در پاسخ به نامه خبرنگاران صورت نگرفته است لذا آنها نامه‌شان را برای آقای پورمحمدی رئیس بازرسی کل کشور ارسال کرده اند تا بررسی‌های دقیق‌تر صورت گیرد.

کواکبیان گفت: جالب است بدانید نزدیک به 40 روز از سه ماهه سوم سال جاری می‌گذرد و هنوز وزارت ارشاد علی رغم اینکه برخی رسانه‌ها تحت فشار مالی هستند یارانه های تخصیصی به این بخش از مطبوعات را به آنها اختصاص نداده است.

وی افزود: در مورد آگهی‌های دولتی با توصیه یا بدون توصیه، این آگهی‌ها به بخش غیر دولتی داده نمی شود و آگهی‌های بخش خصوصی نیز در همین راستا به مطبوعات منتقد دولت داده نمی‌شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet