هدر موبایل
1392/04/10 16:58:17
سرویس سیاسی
فرزند نماینده شهید در مجلس اول:

شهید شهریاری کابینه شهید رجایی را به حوزه انتخابیه خود برد

فرزند شهید میربهزاد شهریاری با اشاره به شهادت ابوی خود در حادثه هفتم تیر، ‌تصریح کرد: پیگیری‌های ابوی باعث شد تا شهید رجایی و کابینه ایشان برای نخستین بار بازدیدی از منطقه دشتی و تنگستان داشته باشند.
شهید شهریاری کابینه شهید رجایی را به حوزه انتخابیه خود برد فرزند شهید میربهزاد شهریاری با اشاره به شهادت ابوی خود در حادثه هفتم تیر، ‌تصریح کرد: پیگیری‌های ابوی باعث شد تا شهید رجایی و کابینه ایشان برای نخستین بار بازدیدی از منطقه دشتی و تنگستان داشته باشند. https://cdn.icana.ir/d/019/1647.jpg شهید,شهریاری,کابینه,شهید,رجایی,را,به,حوزه,انتخابیه,خود,برد Icana

سید محمد شهریاری در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت با اشاره به شهادت ابوی خود، میربهزاد شهریاری، نماینده مردم تنگی و دشتستان در مجلس اول در حادثه هفتم تیر 1360 گفت: ایشان از سوی حزب جمهوری اسلامی برای نمایندگی در مجلس شورای اسلامی پیشنهاد شدند و اگرچه فی‌نفسه علاقمند به این موضوع نبودند ولی اصرار روحانیون منطقه، علما و فعالان فرهنگی و مردم باعث شد تا ستادهای مردمی ایشان شکل گیرد و نهایتا با اکثریت قاطع آرا در مجلس نخست حاضر شوند.

فرزند ارشد شهید شهریاری افزود: اگرچه من در زمان شهادت ایشان، 5 سال بیشتر نداشتم ولی به خوبی به یاد دارم که ایشان اهتمام بسیاری در حل مشکلات حوزه انتخابیه خود داشتند و شبها تا دیروقت به کار مردم رسیدگی می‌کردند.

وی بیان کرد: پیگیری‌های ابوی باعث شد تا شهید رجایی و کابینه ایشان برای نخستین بار بازدیدی از منطقه دشتی و تنگستان داشته باشند و هیئت دولت از نزدیک در جریان مشکلات مردم قرار گیرد.

شهریاری با اشاره به تسلط ابوی خود در علوم دینی، ادامه داد: مرحوم پدر، فارغ‌التحصیل رشته فقه و مبانی حقوق از دانشگاه فردوسی مشهد بودند و رساله ایشان درباره "لاضرر و لا ضرار فی الاسلام" با راهنمایی استاد بزرگوار آیت الله مکارم شیرازی انجام شد.

کارمند اداره قوانین مجلس، همچنین به شاگردی شهید شهریاری در محضر مقام معظم رهبری در مشهد اشاره کرد و گفت: ابوی در سن 25 سالگی وارد مجلس شورای اسلامی شدند و پس از حدود دو سال نمایندگی مردم تنگی، دشتستان، دیر و کنگان در مجلس در هفتم تیر 1360 به درجه رفیع شهادت نائل شدند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet