هدر اصلی
1392/04/10 17:45:44
سرویس سیاسی
عصر امروز از سوی جلالی انجام شد:

تقدیم دعوتنامه لاریجانی به رئیس مجلس سنگال

رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس نقش سنگال را در سطح مسائل آفریقا و جهان مهم خواند و افزود: باید گروه‌های دوستی –پارلمانی ایران و سنگال در جهت ارتقاء روابط پارلمانی دو کشور به خوبی فعال شوند.
تقدیم دعوتنامه لاریجانی به رئیس مجلس سنگال رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس نقش سنگال را در سطح مسائل آفریقا و جهان مهم خواند و افزود: باید گروه‌های دوستی –پارلمانی ایران و سنگال در جهت ارتقاء روابط پارلمانی دو کشور به خوبی فعال شوند. https://cdn.icana.ir/d/019/35872.jpg تقدیم,دعوتنامه,لاریجانی,به,رئیس,مجلس,سنگال Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، خانم " خری امباکه" نماینده مجلس سنگال عصر امروز ( دوشنبه 10 تیرماه) به همراه علی دشتی سفیر ایران در سنگال با کاظم جلالی رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس در محل این مرکز دیدار و گفت‌وگو کرد.

کاظم جلالی در این دیدار با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران برای مردم و کشور سنگال احترام ویژه‌ای قائل است، گفت: سنگال کشوری دموکراتیک در غرب آفریقا است که از زمینه‌ها توسعه‌ای خوبی برخوردار است.

نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی نقش سنگال را در سطح مسائل آفریقا و جهان مهم خواند و افزود: روابط ایران و سنگال همواره با فراز و نشیب‌هایی همراه بوده که امیدوارم سطح روابط دوکشور ارتقا پیدا کند.

وی روابط پارلمانی ایران و سنگال را مطلوب ارزیابی کرد و تصریح کرد: ایران و سنگال در کمیته اجرایی بین‌المجالس حضور داشته و نقش مهمی را در بین المجالس برعهده دارند و به طور کلی در مجامع جهانی روابط پارلمانی خوبی بین ایران و سنگال برقرار است.

رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس در پایان این دیدار خطاب به نماینده مجلس سنگال، یادآور شد: امیدوارم ره‌آورد سفر شما دوستی و صلح و ثبات را در روابط دو کشور به دنبال داشته و گروه‌های دوستی –پارلمانی دو کشور در جهت ارتقاء روابط پارلمانی ایران و سنگال به خوبی فعال شوند و گروه دوستی –پارلمانی ایران و سنگال در این کشور آفریقایی راه‌اندازی شود.

" خری امباکه" نماینده مجلس سنگال در این دیدار با ابراز خرسندی از حضور در ایران، تاکید کرد: ایران و سنگال روابط برادرانه و دوستانه‌ای دارند.

وی ادامه داد: مردم سنگال از ارتقاء روابط با جمهوری اسلامی ایران استقبال می‌کنند و ما تمام تلاش خود را برای گسترش این روابط انجام خواهیم داد.

در پایان این دیدار جلالی دعوتنامه دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی از رئیس مجلس سنگال جهت سفر به ایران را به "خری امباکه " نماینده مجلس سنگال تقدیم کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet