هدر اصلی
1392/04/17 15:16:13
سرویس بین الملل
نقوی حسینی: ادامه ناآرامی‌ها مصر را به گرداب جنگ داخلی نزدیک می‌کند

تقویت جنبش تمرد در خاورمیانه توطئه آمریکا است

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه ادامه ناآرامی‌ها در مصر تبعات خطرناکی برای منطقه خواهد داشت٬ گفت: تقویت جنبش تمرد در خاورمیانه توطئه آمریکا است.
تقویت جنبش تمرد در خاورمیانه توطئه آمریکا است سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه ادامه ناآرامی‌ها در مصر تبعات خطرناکی برای منطقه خواهد داشت٬ گفت: تقویت جنبش تمرد در خاورمیانه توطئه آمریکا است. https://cdn.icana.ir/d/019/8393.jpg تقویت,جنبش,تمرد,در,خاورمیانه,توطئه,آمریکا,است Icana

سید حسین نقوی حسینی در گفت وگو با خبرنگار بین الملل خبرگزاری خانه ملت٬ با اشاره به ادامه ناآرامی ها در مصر، گفت: لیدر گروه‌ها و احزاب مصری با هماهنگی میان خود٬ ملت این کشوررا به سوی آرامش هدایت کنند تا آشوب‌های خیابانی متوقف شود.

نماینده مردم ورامین و پیشوا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ادامه روند درگیری‌ها و اردوکشی خیابانی مصر را به سمت جنگ داخلی سوق می‌دهد٬ تصریح کرد: ارتش با ورود به فضای سیاسی و اجرای کودتای نرم در برکناری مرسی زمینه‌های ناآرامی‌ها از سوی سلفی‌ها را ایجاد کرد.

وی با تاکید براینکه بازگرداندن ثبات و آرامش به فضای سیاسی مصر نیازمند حرکتی بین المللی است٬ ادامه داد: دامنه‌دار شدن اعتراضات و افزایش کشته‌ها احتمال زمینه‌ دخالت خارجی در مصر را قوت می‌بخشد که این برای امنیت منطقه بسیار خطرناک است.

نماینده اصولگرای مجلس نهم٬ افزود: ادامه ناآرامی‌ها فضای مانور افراط‌ گرایان و سلفی‌ها را در مصر افزایش می‌دهد و خارج شدن کنترل درگیری‌ها از مرزهای این کشور و سرایت به سایر کشورهای همسایه مصر تبعات خطرناکی دارد که باید مورد توجه قرار گیرد.

نقوی حسینی با اعلام اینکه استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا به دنبال پشیمان کردن مردم مصر از انقلاب و دستاوردهای آن است٬ بیان کرد: از آغازین روزهای شکل‌گیری بیداری اسلامی در خاورمیانه و شمال آفریقا رژیم صهیونیستی و آمریکا سعی داشته‌اند این موج آزادی‌خواهی مردم را کنترل کنند که برهمین اساس از تکفیری‌ها در سوریه و سلفی‌ها در سایر کشورهای که انقلاب مردمی به ثمر نشسته حمایت ‌می‌کنند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه تقویت جنبش تمرد در کشورهای خاورمیانه توطئه آمریکا برای انحراف بیداری اسلامی است٬ توضیح داد: جمع آوری امضا برای برکناری رئیس جمهور در مصر که به نام جنبش تمرد نام‌گذاری شد در برخی کشورها همانند مراکش٬ تونس و عراق درحال شکل‌گیری است که ملت این کشورها باید مراقب این دام باشند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet