ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران
1392/04/11 11:00:42
سرویس بین الملل
آقا محمدی:

نادیده گرفتن حقوق اقلیت‌ها در میانمار با هدف تصفیه‌نژادی انجام می‌شود

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه تصفیه نژادی در میانمار با چراغ سبز آمریکا صورت می‌گیرد٬ گفت: میانمار با وجود اصلاحات داخلی که داشت اما اقدام مناسبی برای پایان بخشیدن به خشونت نژادی و مذهبی انجام نداده است.
نادیده گرفتن حقوق اقلیت‌ها در میانمار با هدف تصفیه‌نژادی انجام می‌شود عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه تصفیه نژادی در میانمار با چراغ سبز آمریکا صورت می‌گیرد٬ گفت: میانمار با وجود اصلاحات داخلی که داشت اما اقدام مناسبی برای پایان بخشیدن به خشونت نژادی و مذهبی انجام نداده است. https://cdn.icana.ir/d/019/22680.jpg نادیده,گرفتن,حقوق,اقلیت‌ها,در,میانمار,با,هدف,تصفیه‌نژادی,انجام,می‌شود Icana

ابراهیم آقا محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار بین الملل خبرگزاری خانه ملت٬ درباره حمله دوباره بوداییان به مسلمان میانمار٬ گفت: دولت میانمار هیچ‌گاه اقلیت مسلمان در این کشور را به رسمیت نمی‌شناسد و آن‌ها را مهاجران غیرقانونی می‌نامد، مسلمانان روهینگا در میانمار افراد فقیری هستند که تحت ظلم بودائیان قرار دارند.

نماینده مردم خرم‌آباد و دوره با بیان اینکه  حوادث رخ داده در میانمار نسخه قرن بیست ویکم یوگسلاوی در جنگ سرد را تداعی می‌کند٬ تصریح کرد: اگرچه دولت میانمار سعی دارد به سمت دموکراسی گام بردارد اما با اعمال رفتار نژاد پرستانه چهره منفوری از خود در جامعه جهانی به جا گذاشته است.

وی٬ ادامه داد: میانمار با وجود اصلاحات داخلی که داشته، هم‌چنان اقدام مناسبی برای پایان بخشیدن به خشونت نژادی و مذهبی انجام نداده که این اقدامات میانمار را در آستانه هرج و مرج و آشوب قرار داده است.

نماینده اصولگرای مجلس نهم٬ با اعلام اینکه نادیده گرفتن حقوق اقلیت‌ها در میانمار با هدف پاکسازی نژادی است٬ بیان کرد: اکثریت بودایی این کشور با حمایت‌های آمریکا و عروسک حقوق بشری آن یعنی آنگ سان سوچی رهبر مخالفان و برنده جایزه صلح نوبل که مدتی است با آزاد شدن از حبس خانگی بصورت دوره‌ای مهمان حامیان آمریکا و کشورهای غربی است، سناریوی نسل‌کشی اقلیت مسلمان این کشور را دنبال می‌کند.

آقا محمدی با انتقاد از کشورهای مسلمان و سکوت مرگباری که درقبال حوادث میانمار در پیش گرفته‌اند٬ گفت: برخی کشورهای مسلمان تمام توان خود را در کمک به القاعده در سوریه معطوف کرده‌اند و هیچ‌گونه اقدامی در برابر کشتار مسلمان انجام نمی‌دهند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه کشتار و تصفیه نژادی در میانمار همچنان بصورت خاموش ادامه دارد٬ تصریح کرد: کشورهایی نظیر قطر و عربستان که دلارهای نفتی خود را سخاوتمندانه در اختیار تروریست‌ها، گروه‌های سلفی تکفیری و شورشیان مسلح در سوریه و عراق و لبنان و ... قرار می‌دهند تا کنون حتی یک ریال عربستان هم به مسلمانان ستم‌دیده و فاجعه‌زده میانمار نه تنها کمک نکرده‌اند، بلکه زحمت حمایت سیاسی و لفظی را هم به خود نداده‌اند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet