هدر موبایل
1392/04/11 12:07:30
سرویس دیگر رسانه‌ها_
بروجردی:

پایه‌های دولت «مرسی» سُست شده/ اوضاع مصر با دخالت نظامیان "خطرناک" می‌شود

رئیس‌کمیسیون سیاست خارجی مجلس گفت: شرایط هر روز برای محمد مرسی سخت تر می‌شود، به خصوص اینکه استعفای وزرا مفهوم سیاسی خاص خود را دارد و به صورت طبیعی پایه‌های دولت او را سست‌تر خواهد کرد و بر نگرانی‌ها خواهد افزود.
پایه‌های دولت «مرسی» سُست شده/ اوضاع مصر با دخالت نظامیان "خطرناک" می‌شود رئیس‌کمیسیون سیاست خارجی مجلس گفت: شرایط هر روز برای محمد مرسی سخت تر می‌شود، به خصوص اینکه استعفای وزرا مفهوم سیاسی خاص خود را دارد و به صورت طبیعی پایه‌های دولت او را سست‌تر خواهد کرد و بر نگرانی‌ها خواهد افزود. https://cdn.icana.ir/d/019/30719.jpg پایه‌های,دولت,«مرسی»,سُست,شده/,اوضاع,مصر,با,دخالت,نظامیان,"خطرناک",می‌شود Icana

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری خانه ملت؛ علاءالدین بروجردی رئیس‌کمیسیون امنیت ملی‌ و سیاست خارجی مجلس با اشاره به تحولات اخیر مصر و استعفای تعدادی از وزرای دولت محمد مرسی،‌ گفت: تحولات مصر وارد مرحله پیچیده‌‌ای شده است‌که از چشم‌انداز روشنی برخوردار نیست، استعفای وزرا نیز به پیچیدگی این مسئله افزوده است و هشدار ارتش هم این نگرانی را ایجاد کرده است که با دخالت نظامیان وضعیت مصر وارد مرحله خطرناکی شود.
وی افزود: با توجه به اینکه مردم نقش اساسی در شکل‌گیری انقلاب و سرنگونی رژیم مبارک داشته‌اند،‌ گستردگی نارضایتی‌ها این نگرانی را ایجاد کرده است که تحولات سمت و سوی خوش‌خیمی نداشته باشد، بنابراین ما به‌عنوان جمهوری اسلامی ایران امیدواریم ‌آقای مرسی بتواند این مشکلات را حل کند و از این مرحله سخت عبور کند.
رئیس‌ کمیسیون سیاست خارجی مجلس با تاکید بر اینکه‌ جمهوری اسلامی نگران آینده مصر و تحولات پیش روی این کشور است، افزود: امیدواریم سمت و سوی این حوادث و درگیری‌های خیابانی در مصر به حضور نیروهای مسلح و دخالت ارتش منجر نشود و‌کار پیچیده‌تر نشود چرا‌که در آن شرایط امکان هر‌گونه سوء‌استفاده از شرایط فعلی وجود دارد.
بروجردی تصریح کرد: شرایط هر روز برای محمد مرسی سخت‌تر می‌شود، به خصوص اینکه استعفای وزرا مفهوم سیاسی خاص خود را دارد و به صورت طبیعی پایه‌های دولت او را سست‌تر خواهد کرد و بر نگرانی‌ها خواهد افزود.
وی خاطرنشان کرد: باید هر‌چه سریع‌تر تدبیری از سوی آقای مرسی اندیشیده شود تا بحران فعلی در مصر پایان یابد و به نظر می‌رسد در این صورت شانس خروج از این بحران بیشتر باشد. به هر میزان که زمان از دست رود و وضعیت پیچیده‌تر شود، حل آن هم مشکل‌تر خواهد شد.
رئیس‌کمیسیون سیاست خارجی مجلس درباره پیشنهاد جمهوری اسلامی ایران برای حل بحران مصر، اظهار داشت: سیاست جمهوری اسلامی ایران عدم دخالت در امور داخلی کشورها است و تحولات مصر نیز مسئله داخلی این کشور است، ضمن اینکه بدون تردید عوامل رژیم صهیونیستی و آمریکا در بحران مصر دخالت دارند و سعی می‌کنند که از آب گل‌آلود ماهی بگیرند.
به گزارش خبرگزاری تسنیم، بروجردی در خصوص گفت‌وگوی تلفنی محمد مرسی و باراک اوباما،‌ گفت: سیاست همیشگی آمریکا سوء‌استفاده از بحران‌ها بوده است و آن‌ها تنها اصل منافع آمریکا را می‌شناسند و در راستای این اصل همه چیز را فدا می‌کنند و این سیاست همیشگی آمریکا در جهان بوده است و مصر نیز از این قاعده مستثنی نیست./
پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet